3. Çin İthalat Fuarı’nda dünya devleri 861 iş birliği anlaşması imzaladı


Shanghai'da düzenlenen 3. Çin Uluslararası İthalat Fuarı (CIIE) kapsamında internet üzerinden ve fiziki olarak gerçekleştirilen ticaret görüşmelerinde 861 iş birliği sözleşmesinin imzalandığı bildirildi. Ticaret görüşmelerine 64 ülke ve bölgeden 674 sergi temsilcisi ile 1.351 alıcının katıldığı bilgisi verildi.
 
CIIE Bürosu Başkan Yardımcısı Kong Fu'an, fuarda yüzlerce yeni ürün, yeni teknoloji ve yeni hizmetin dünya, Asya veya Çin lansmanlarının gerçekleştirildiğini belirtti. Kong, Covid-19 salgını küresel boyutta sürerken, farklı ülkelerden işletmelerin Çin piyasasına olumlu bakmayı sürdürerek CIIE'ye aktif şekilde katıldığına dikkat çekti.
 
Kong Fu'an, "Fuara binlerce şirket ve kurum katıldı. En fazla katılımcı Japonya'dan gelirken, en geniş alan Amerikalı işletmelerin stantlarına ayrıldı. Bunun dışında, Kuşak ve Yol güzergâhında yer alan 47 ülke ve bölgeden gelen 500'den fazla işletmenin toplam sergi alanı da 40 bin metrekareyi kapsıyor" dedi. Bu yılki CIIE'de salgın tedbirleri nedeniyle fuar alanına girecek herkesten nükleik asit test sonucunu ibraz etmesi ve online rezervasyon yaptırması istendi.
 Çin Uluslararası RadyosuFacebookta Paylaş