ABD`de Zayıf İstıhdam raporunun açıklanmasının ardından Altın fıyat yükselıyor (Yatirimim.Com)

ABD bugünkü işlem gününde üst üste iki aydır yayınlanan zayıf istihdam raporu ardından altın iki haftalık en yüksek değerine ulaşarak sağlam artış gösteriyor.
ABD bugünkü işlem gününde üst üste iki aydır yayınlanan zayıf istihdam raporu ardından altın iki haftalık en yüksek değerine ulaşarak sağlam artış gösteriyor. Aralık altın vadelileri 13.70 usd artarak ons başına 1772.8 usd’den işlem görüyor. Aralık ayı Comex gümüşü ise 0.22 usd’lik artışla ons başına 22.89 usd’den işlem görmekte.
 
Cuma günü sabahı ABD Çalışma Bakanlığı istihdam raporunu yayınladı - ki bu rapor bu aya ait en önemli ABD data raporu olarak görülebilir - Rapor tarım dışı istihdam rakamını 194K olarak açıklarken, Eylül ayı 500K beklentisinden oldukça uzaktı. Son iki ay içerisinde açıklanan rakamlar tahminlerin gerisinde kaldı. Bazı tahminlere göre, Ağustos ve Eylül ayında beklenenden zayıf gelen istihdam sayılarının Federal Rezerv’in para politikasında tapering işlemini şimdiden engelleyebileceğini belirtiyor.


www.yatirimim.com

                                  ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
İNGİLTERE'NİN 10 YILLIK TAHVİL FAİZİ %1.155 İLE MAYIS 2019'DAN BU YANA EN YÜKSEK SEVİYEYE ÇIKTI
ABD ÇALIŞMA BAKANI WALSH: İNSANLAR PANDEMİ NEDENİYLE ÇALIŞMAKTAN KORKUYOR
ABD TİPİ HAM PETROLÜN VARİL FİYATI KASIM 2014'TEN BERİ İLK KEZ 80 DOLARI GÖRDÜ
Merkez Bankası'nın bir sonraki iş günü için açıkladığı geçici rezerv -70716,0 milyon TL
ABD'DE TOPTAN MAMUL STOKLARI AĞUSTOS'TA: %+1.2 (BEKLENTİ:%+1.2 ÖNCEKİ:%+1.2)
ABD'DE TOPTAN MAMUL SATIŞLARI AĞUSTOS'TA: %-1.1 (NEKLENTİ %+1.0 ÖNCEKİ:%+2.0)
ELON MUSK'IN ŞİRKETİ SPACEX'İN PİYASA DEĞERİ İKİNCİL HALKA ARZDAN SONRA 100 MİLYAR DOLARA ULAŞTI - CNBC
ABD TİCARET BAKANI RAİMONDO: (TEDARİK ZİNCİRLERİ) BAZI İYİLEŞMELER GÖRMEYE BAŞLADIK
Facebookta Paylaş