Altılı Masa 'Millet İttifakı'na dönüştü, cumhurbaşkanı adayı için 13 Şubat'ta yapılacak toplantı işaret edildiİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Altılı Masa toplantısında, seçim ittifakı kararı ve adı netleşti. Edinilen bilgiye göre liderler, önümüzdeki günlerde ikili müzakereler yürütülmesi ve cumhurbaşkanı adayının da 13 Şubat'ta yapılacak toplantıda açıklanması üzerinde uzlaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihi olarak, 1950’de “Yeter söz milletindir” sloganıyla iktidara 14 Mayıs’ı açıklamasından ilham alan Altılı Masa, son iki seçimde olduğu gibi 2023 seçimlerine de “Millet İttifakı” adıyla girilmesini kararlaştırdı.

BBC Türkçe'ye konuşan bir kaynak, Erdoğan'ın 14 Mayıs tarihini işaret edip "Yeter söz milletindir" sloganını kullanmasını, ittifakın adını netleştirmek konusunda kendilerine verilen "gollük bir pas" olarak niteledi.

Yapılan ortak açıklamada, bir sonraki toplantının 13 Şubat’ta Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde yapılacağı belirtilerek, “Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı, ‘Yeter, söz milletindir’ diyen Millet İttifakı’nın adayı olacaktır” denildi.

 BBC internet sitesinde yayınlanan habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

 https://www.bbc.com/turkce/articles/clkxen2mzj8oFacebookta Paylaş