Biden'ın vergi paketi kritik virajı aldı- bloomberght.com

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; ABD Başkanı Joe Biden'ın vergi paketi ABD Temsilciler Meclisi'nin ilgili komisyonunda geçti. Bu gelişmeyle Biden'ın altyapı paketinin finanse edilmesinde de büyük bir adım atılmış oldu.
ABD tarihinin en büyük vergi artırım paketi özelliğini taşıyan çoğunlukla kurumlar ve varlıklı kimseler üzerinde odaklanan 2.1 trilyon dolarlık yeni tasarı Çarşamba günü Temsilciler Meclisi'nin ilgili komisyonunda onaylanmasının ardından önemli bir mesafe aldı.

Partilerin büyük ölçüde fire vermediği (Cumhuriyetçilerden tasarıyı onaylayan üye çıkmadı) oylama, Başkan Joe Biden’ın 4 trilyon dolarlık uzun vadeli ekonomik gündemini yasalaşmaya bir adım daha yaklaştırdı. Vergi paketi sosyal harcamalardaki en büyük artışın karşılanmasına yardımcı olacak.

Komisyon, işletmeler ve varlıklı kimselere vergi artışları, geri ödenebilir çocuk desteği ve temiz enerji teşvikleri gibi önemli maddelerde anlaşmaya varırken, Senato’daki oylama öncesi görüş ayrılıkları devam ediyor. Parlamentonun her iki kanadında az farkla çoğunluğa sahip olan Demokratlar, anlaşmazlıkların çözülmesinin haftalar almasını bekliyor.
  
 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/biden-in-vergi-paketi-kritik-viraji-aldi-2287671