BİST Günlük Teknik Analiz Bülteni (Yapı Kredi Yatırım)5 Temmuz tarihinde başladığı kısa vadeli yükseliş trendi içerisindeki güçlü seyrini piyasada, dün 2,684 seviyesinde bulunan zirve noktasının yeniden test edildiğini gözlemliyoruz.
Günü % 1.39 oranında değer artışıyla tamamlamayı başaran piyasada, gün içerisindeki geri çekilmelerde 2,650 seviyesini ilk önemli destek noktası olarak izliyoruz. Bir alt noktada ise ana destek olarak 2,600 seviyesini takip ediyoruz. 2,600 üzerinde dengelenmeyi başaracak hareketlerin sürdüreceği alım eğiliminin ise 2,684 zirve seviyesini aşarak 2,700 ve 2,720 seviyelerinin test edilme potansiyelini gündeme getirecektir.
2,600 altındaki olası hareketlerin ise yükselişin ardından piyasada ara bir rezalizasyon eğilimi oluşturabileceğini göz önünde bulunduruyoruz. Bu kapsamda bu seviyenin aynı zamanda yükseliş yönündeki pozisyonlar için stop loss noktası olarak alınmasını öneriyoruz.
Destekler: 2,650- 2,625-2,600 / Dirençler: 2,684- 2,700- 2,720


Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.ykyatirim.com.tr

***
                 Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.