BİST Günlük Teknik Analiz Bülteni (Yapı Kredi Yatırım)

Geri çekilmelerde 1,400 kritik destek konumunda ..
  
Kısa vadeli teknik seyrin 1,400 üzerinde sürdürdüğü yukarı hareketin, dün seans içi ataklarında zayıflama sinyali ürettiğini gözlemliyoruz.
Gün içi geri çekilmelerde 1,400 seviyesini ilk önemli destek olarak izlemeyi sürdüreceğimiz piyasada, endeksin yükseliş potansiyelini koruyabilmesi için bu nokta üzerinde dengelenmesi gerekiyor. Bu durumda 1,420 direncini aşacak hareketler, piyasada kısa vadeli ana direnç noktası olarak izlediğimiz 1,450 seviyesini hedeflemeyi sürdürecektir. 1,400 altındaki olası hareketlerin ise piyasada yeniden zayıflama sinyali oluşturabileceğini göz önünde bulunduruyoruz. Bu durumda, piyasada yeniden 1,375 ve 1,350 seviyelerine yönelik baskı gündeme gelebilir.
Bu kapsamda kısa vadeli teknik yapı yukarı hareketini şu aşamada 1,400 desteği üzerinde koruyacaktır. Ancak güçlü direnç bölgelerine yaklaştıkça olası realizasyonları göz önünde bulunduruyor ve 1,400 desteğinin tepki süreci kapsamında stop loss seviyesi olarak alınmasını öneriyoruz.
Destekler: 1,410 - 1,400, 1,375 Dirençler: 1,420 - 1,440 - 1,450


Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.ykyatirim.com.tr

***
                 Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebookta Paylaş