BofA: Resesyon endişeleriyle tüm varlık sınıflarından çıkış yaşanıyor- bloomberght.comYatırımcılar para politikalarındaki sıkılaşmanın büyük ekonomileri resesyona sürükleyeceğine yönelik endişelerle geçen hafta tüm varlık sınıflarından çıkış yaptı.
Bank of America'nın açıkladığı rakamlara göre geçen hafta ABD tahvilleri ve hisse senedi piyasaları dışındaki tüm varlık sınıflarından çıkış yaşandı.

Bank of America'nın uluslararası yatırım fonlarının hareketlerini izleyen EPFR Global'den derlediği notta 18 Mayıs'a kadarki haftada hisse senedi fonlarından 5.2 milyar dolarlık, tahvil piyasalarından 12.3 milyar dolarlık çıkış yaşandı. Yatırımcılar nakit ve altın pozisyonlarından da çıkış yaptı.

Yüksek enflasyon ve Merkez Bankalarının şahin tutumu nedeniyle riskli varlıklardan kaçışlar hızlanırken küresel Borsaların piyasa değeri Mart zirvesinden bu yana neredeyse 12 trilyon dolar eridi.

Hafta başında BofA'nın aylık fon yöneticileri anketi, resesyon endişelerinin enflasyon ve savaş korkularının da önüne geçtiğini gösterdi.

  bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

 https://www.bloomberght.com/bofa-yatirimcilar-tum-varlik-siniflarindan-cikis-yapiyor-2306815Diğer Haberler
ALMANYA MALİYE BAKANI : ULUSLARARASI KURUMLARLA GÖRÜLEBİLİR GELECEKTE UKRAYNA'NIN LİKİDİTESİNİ YÖNETEBİLECEĞİMİZİ TAHMİN EDİYORUM
ECB/Nagel: Temmuz ayında faiz artışı muhtemel
MEVDUAT BANKALARI KURUMSAL VE BİREYSEL KREDİ KARTI KULLANIMI 13 MAYIS'TA HAFTALIK %2.72 ARTIŞ İLE 364 MİLYAR 255 MİLYON TL
ALMANYA MALİYE BAKANI : ENFLASYON DEVASA RİSK, MERKEZ BANKALARININ BÜYÜK SORUMLULUKLARI VAR
MEVDUAT BANKALARI TASFİYE OLACAK TÜKETİCİ KREDİLERİ 13 MAYIS'TA HAFTALIK %0.42 ARTIŞ İLE 19 MİLYAR 841 MİLYON TL
MEVDUAT BANKALARI TASFİYE OLACAK KREDİ KARTLARI 13 MAYIS'TA HAFTALIK %0.40 ARTIŞ İLE 9 MİLYAR 121 MİLYON TL
BANKACILIK SEKTÖRÜ TL MEVDUATLARI 13 MAYIS'TA HAFTALIK %2.50 ARTIŞ İLE 2 TRİLYON 701.4 MİLYAR TL
ALMANYA MALİYE BAKANI : G7, UKRAYNA'NIN MALİ DURUMUNUN ASKERİ OLARAK HAREKET KABİLİYETİNİ ETKİLEMEMESİ GEREKTİĞİ KONUSUNDA ANLAŞMAYA VARDI
BANKACILIK SEKTÖRÜNÜN VERDİĞİ KREDİLER, 13 MAYIS'TA HAFTALIK %2.26 ARTIŞ İLE 5 TRİLYON 568.7 MİLYAR TL
Facebookta Paylaş