Çin'de Demiryolu Taşımacılığı Hızlı Tempoda Büyüyor

Bir tür kapsamlı ekonomik faaliyet göstergesi olan demiryolu taşımacılığı, Çin'de bu yılın ilk yedi ayında hızlı bir tempoda gelişti.
 
Ocak-Temmuz döneminde, toplam 2,29 milyar ton yük trenle taşındı. Ulusal İstatistik Dairesi'nin verilerine göre, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %7,9 oranında artış meydana geldi.
 
Artış aydan aya yükseliyor; çünkü ilk altı ayda %7,7 olan ve Ocak-Mayıs arası beş aylık dönemde %7,2 olan artış böylece yedinci ayda daha da hızlanmış görünüyor.
 
Nitekim sadece Temmuz'da demiryolu nakliye hacmi, geçen yılın aynı ayında %8,7 fazla olarak 337,12 milyon tona tırmandı.
 
Tren, karayolu, deniz ve hava yoluyla taşınan yük hacmi bu yılın ilk yedi ayında geçen yıla oranla %6,8 arttı.
 
Bu veriler, diğer başka göstergelerle birlikte ele alındığında ekonominin dirençliliği ortaya çıkıyor. Çin ekonomisi yılın ilk yarısında %6,8 oranında güçlü bir büyüme kaydetti. Bu, hükumetin 2018 yılı için hedeflediği yaklaşık %6,5 oranındaki yıllık büyümenin gerçekleştirilme yolunda olunduğunu gösteriyor.

(Çin Uluslararası Radyosu)
   Diğer Haberler
RUSYA MERKEZ BANKASI: ÖNÜMÜZDEKİ 12 AYA İLİŞKİN ENFLASYON BEKLENTİSİ HAFİF BİR ARTIŞLA AĞUSTOS AYINDA % 9.9'A ÇIKTI (TEMMUZ: % 9.7)
RUSYA MERKEZ BANKASI : ENFLASYON BEKLENTİLERİNİN NASIL DEĞİŞECEĞİNİ ÖNGÖRMEK ZOR, ANA ENFLASYONİST RİSKLERİN ARASINDA GÖZLEMLENİYOR
RUSYA MERKEZ BANKASI: AĞUSTOS AYINDA RUBLE'DEKİ DEĞER KAYBI ETKİSİYLE ENFLASYON BEKLENTİLERİ ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA DA ARTABİLİR
RUSYA ENERJİ BAKANI NOVAK: RUSYA, EYLÜL AYINDA PETROL ÜRETİMİNİ TEMMUZ VE AĞUSTOS AYLARI SEVİYESİNDE OLDUĞU GİBİ KORUMAYA DEVAM EDECEK
ALBAYRAK: MERKZE BANKASI BİRÇOK ÜLKEDE OLMADIĞI KADAR BAĞIMSIZ - NTV
ALBAYRAK: PARA POLİTİKASI ÇERÇEVESİNDE TEDBİRLERİN ALINACAĞINDAN EMİNİZ- AHABER
RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANI LAVROV:SURİYE HÜKÜMETİNİN İDLİB'DEKİ TERÖRİSTLERİ YOK ETMEYE HAKKI VARDIR
ALBAYRAK:ABD İLE NORMALLEŞME İÇİN ÜST DÜZEY TEMASLAR SÜRÜYOR - BLOOMBERG HT
ALBAYRAK: BİZE DÜŞEN YAPISAL REFORMLARA DEVAM ETMEKTİR - HABERTÜRK
TCMB, 1.50 milyar dolar tutarlı 1 hafta vadeli TL depo karşılığı döviz depo ihalesi açtı
TCMB TL depo karşılığı döviz depo ihalesinde TL faiz oranı % 19,25 ,dolar faiz oranı % 2,00 olacak
ALBAYRAK: (ENFLASYON) MALİYET ŞOKLARI SONRASI KISA VADEDE GEÇİCİ ARTIŞLAR NORMAL - HABERTÜRK
Facebookta Paylaş