Çin'in özel sektör yapımı roketi bu ey Jiuquan'dan fırlatılacak

Çin'in özel bir firma tarafından tasarlanmış taşıyıcı füzesinin, bu ayın başlarında Gansu eyaletinin Jiuquan Uydu Atma Merkezi'nden fırlatılması planlanıyor. Chongqing Morning Post, ulusal bir bir füze atış rampasından ilk kez özel bir füzenin fırlatılacağını duyurdu.
               
One-Space Technology, kendi tasarımı olan bir füzeyi, Mayıs ayı başında Kuzeybatı Çin'deki bir test üssünden fırlatmıştı. Önümüzdeki günlerde atılacak füzeyle birlikte her iki füze, füze endüstrisi alanında Çin'in sivil-askeri bütünleşmesinde önemli bir adım olacak.
 
One-Space Technology firmasının CEO'su Shu Chang, "The Stars of Chongqing Liangjiang" adı verilen her iki OS-X serisinden yörünge altı füzenin, yapımı sırasında, değişik araştırma ekiplerini hassas problemlerle karşı karşıya bırakmış en son ArGe yöntemlerinin benimsenmiş bulunduğunu açıkladı.
 
Ayrıca sivil ve askeri katkıların bütünleştirilmesi, füze endüstrisinde rekabet yaratacak ve yapım aşamasındaki giderleri de önemli ölçüde azaltacak. Füzeler ticari amaçlarla da kullanıldığından, harcamaların özel sektörün sağladığı gelirlerle karşılanması da beklenmektedir.
 
Araştırma ekiplerinde çalışan tasarımcı ve mühendislerin çoğunun da 1990'lı yıllarda doğmuş gençler olması dikkat çekiyor.

(Çin Uluslararası Radyosu)Diğer Haberler
RUSYA MERKEZ BANKASI: ÖNÜMÜZDEKİ 12 AYA İLİŞKİN ENFLASYON BEKLENTİSİ HAFİF BİR ARTIŞLA AĞUSTOS AYINDA % 9.9'A ÇIKTI (TEMMUZ: % 9.7)
RUSYA MERKEZ BANKASI : ENFLASYON BEKLENTİLERİNİN NASIL DEĞİŞECEĞİNİ ÖNGÖRMEK ZOR, ANA ENFLASYONİST RİSKLERİN ARASINDA GÖZLEMLENİYOR
RUSYA MERKEZ BANKASI: AĞUSTOS AYINDA RUBLE'DEKİ DEĞER KAYBI ETKİSİYLE ENFLASYON BEKLENTİLERİ ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA DA ARTABİLİR
RUSYA ENERJİ BAKANI NOVAK: RUSYA, EYLÜL AYINDA PETROL ÜRETİMİNİ TEMMUZ VE AĞUSTOS AYLARI SEVİYESİNDE OLDUĞU GİBİ KORUMAYA DEVAM EDECEK
ALBAYRAK: MERKZE BANKASI BİRÇOK ÜLKEDE OLMADIĞI KADAR BAĞIMSIZ - NTV
ALBAYRAK: PARA POLİTİKASI ÇERÇEVESİNDE TEDBİRLERİN ALINACAĞINDAN EMİNİZ- AHABER
RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANI LAVROV:SURİYE HÜKÜMETİNİN İDLİB'DEKİ TERÖRİSTLERİ YOK ETMEYE HAKKI VARDIR
ALBAYRAK:ABD İLE NORMALLEŞME İÇİN ÜST DÜZEY TEMASLAR SÜRÜYOR - BLOOMBERG HT
ALBAYRAK: BİZE DÜŞEN YAPISAL REFORMLARA DEVAM ETMEKTİR - HABERTÜRK
TCMB, 1.50 milyar dolar tutarlı 1 hafta vadeli TL depo karşılığı döviz depo ihalesi açtı
TCMB TL depo karşılığı döviz depo ihalesinde TL faiz oranı % 19,25 ,dolar faiz oranı % 2,00 olacak
ALBAYRAK: (ENFLASYON) MALİYET ŞOKLARI SONRASI KISA VADEDE GEÇİCİ ARTIŞLAR NORMAL - HABERTÜRK
ALBAYRAK: GELİNEN SEVİYE ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE GEREKTİRİYOR - HABERTÜRK
Facebookta Paylaş