Dax CFD Analizi (İntegral Yatırım Menkul Değerler )

Dax CFD Analizi
Global piyasalarda risk iştahının hala zayıf olması, Avrupa endekslerinde de çok güçlü bir tablonun oluşmasını engelliyor. ABD- Rusya arasında Suriye geriliminin sürüyor olması, fiyatlamalar üzerinde baskı kuruyor. Ancak, hafta sonu ABD'nin İngiltere ve Fransa ile Suriye'ye hamle yapmasının ardından yeni haftaya biraz daha sakin başladığımızı söyleyebiliriz. Dolayısıyla, yeni haftada haber akışlarının daha yakından izlenmesi gerekiyor. Olası bir haber şu andaki iyimser havayı tersine çevirebilir. TSİ 16:30'da açılacak ABD endekslerinin seyri de Avrupa endeksleri açısından önemli olabilir.
Teknik Analiz: DAX CFD'si genel resimde yatay seyrini koruyor. Yükselen trendinin üzerinde de seyrediyor. CFD için 12533 seviyesi direnç noktası olurken, yatay bandın üst sınırı olan bu direnci aşamadığı müddetçe yükselişi açısından zorlanabilir. Dolayısıyla, CFD için 12533 üzeri kapanışlar yakından izlenmeli. Olası geri çekilmelerde ise 12300 seviyesi ara destek noktası ve yükselen trendinin sınır noktası. CFD'nin 12300 seviyesinin altına doğru gevşemesi yükselen trendinin dışına çıkmasına neden olabileceği gibi aşağı yöndeki tepkisinin daha da hızlanmasını tetikleyebilir. CFD'de satış baskısını konuşabilmemiz açısından 21 günlük üssel ortalamasına denk gelen 12260 seviyesinin altındaki kapanışlar biraz daha kritik olabilir.
Direnç: 12533 / 12570 / 12600
Destek: 12300 / 12245 / 12260 İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 www.integralmenkul.com.tr

                                  ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile rissk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebookta Paylaş