DAX30. S&P500 Endeks analizi (Dinamik Menkul Değerler )

DAX30-Endeks Gerilemeye Devam Ediyor
Küresel korona krizi ve Amerika’dan salgın ile ilgili gelen kötü haberlere Avrupa’dan ekonomik aktivite ile olumsuz veri akışı eklenince Avrupa borsalarında gene kızıl rengin hakim olduğunu görüyoruz. Özellikle azalan risk iştahı nedeniyle yatırımcıların güvenli varlıklara yöneldiğini izliyoruz.
DAX30 endeksi 9668 kritik direnç seviyesinin hemen altında işlem görmekte. Bu seviyenin altında gün içi kalıcılık sağlanması durumunda endeksteki aşağı yönlü hareketin devam ederek 9202 destek seviyesine doğru gerileyeceğini tahmin ediyoruz. Aksi durumda ise 9668 referans seviyesinin aşılması durumunda endeksin 10021 direncine doğru yükselmesi söz konusu olabilir.
Destek: 9202
Direnç: 9668 - 10021 - 10370


S&P500-Endeks Kendine Çıkış Arıyor
SP500 endeksinin dün akşamki %1.6'lık değer kaybıyla birlikte yılın ilk 3 aylık döneminde %20 değer kaybettiğini görüyoruz. Özellikle Amerika Başkanı Trump'ın korona virüsü ile ilgili nisanın ilk 2 haftasının çok kritik olduğunu açıklaması ve mortalite rakamlarının 100 ila 250k arasında olabileceğini açıklaması moralleri epey bozmuş durumda. Amerika'dan açıklanan ADP Tarım Dışı İstihdam verisi -27k olarak beklentilerin üzerinde geldi. Ancak bu veri Mart ayının yaklaşık ilk 2 haftasını kapsadığından ekonomik aktivitenin en fazla daraldığı zamanı içermiyor. Bu noktada en güncel veri olarak Haftalık İşsizlik Başvuruları takip edilebilir. Tüm bu gelişmelere rağmen SP500 endeksinin gün içerisinde görülen düşüşün kritik seviyelere yaklaştıkça tepki verme olasılığı bulunuyor.
2469 kritik destek seviyesi üzerinde işlem gören SP500 endeksinde bu seviye üzerinde kalıcılığın devam etmesi halinde endeksin 2579 direncine doğru yukarı yönlü hareket edeceğini düşünmekteyiz. Bununla beraber 2469 referans seviyesinin kırılması durumunda 2351 desteğine doğru bir geri çekilmeden söz edilebilir.
Destek: 2469 - 2351
Direnç: 2579 - 2684 - 2751


Dinamik Menkul Değerler A.Ş.

https://dinamikmenkul.com/
https://analiz.dinamikmenkul.com/

***
                               Yasal Uyarı
 
  Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
MOODY'S, ABD HAYAT SİGORTA SEKTÖRÜNÜN GÖRÜNÜMÜNÜ DÜŞÜK FAİZ ORANLARI VE ZAYIFLAYAN KREDİ NEDENİYLE NEGATİFE ÇEVİRDİ
RUSYA'DA 4. ÇEYREKTE GSYİH YILLIK :% +2.1
BREZİLYA'DA İMALAT SEKTÖRÜ PMİ MART'TA :48.4 (ÖNCEKİ:52.3)
ALBAYRAK: İŞSİZLİK FONU'NUN SAĞLAM BİLANÇOSU SÜRECİN UZAMASI DURUMUNDA DESTEK SAĞLAYACAK
ALBAYRAK: FİRMALARIMIZ, İŞÇİ ÇIKARMA, ÜCRETSİZ İZİN YERİNE KISMİ ÇALIŞMA ÖDENEĞİNE BAŞVURSUN
ALBAYRAK: YOL HARİTASINDA ÖNCELİĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN GELİRLERİNİN KORUNMASI VE KAYIPLARININ TELAFİSİ OLDU
ALBAYRAK: 1.000 TL'LİK NAKDİ YARDIMI ARTIRMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
ALBAYRAK: İŞSİZLİK FONU'NUN SAĞLAM BİLANÇOSU SÜRECİN UZAMASI DURUMUNDA DESTEK SAĞLAYACAK -BLOOMBERG HT
ALBAYRAK: AZAMİ SAĞLIK HASSASİYETİYLE ÜRETİMİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ
ALBAYRAK: ÜRETİM ALTYAPIMIZI AYAKTA TUTACAĞIZ, SANAYİMİZİ CANLI TUTACAĞIZ
ALBAYRAK: SALGINLA DA, SALGININ NEDEN OLDUĞU EKONOMİK TAHRİBATLA DA SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ
G. AFRİKA'DA TOPLAM ARAÇ ÜRETİMİ MART'TA YILLIK % -29.7
Facebookta Paylaş