Demirören Şirketler Grubu, Reuters haber ajansı hakkında yayımladığı haber yüzünden suç duyurusunda bulundu-Hürriyet

Hürriyet internet sitesinde yayınlanan habere göre; Demirören Şirketler Grubu'nun ticari faaliyetleri ile ilgili algı çalışması yapan Reuters Haber Ajansı basın meslek ilkelerine uymaya davet edildi ve iftiralarla ilgili suç duyurusunda bulunuldu.

Demirören Şirketler Grubu söz konusu haberlerin sözde 'meçhul kaynaklara' dayandırılmasına dikkat çekti ve iddialarla ilgili yasal sürecin başlatıldığını belirtti. Ayrıca haberi geçen ajans, basın etik ilkelerine uymaya ve 'meçhul' kaynakları açıklamaya davet edildi.
 
Yetmiş yıldan bu yana tamamen yerli ve milli sermaye ile yurtiçinde ve yurtdışında iktisadi faaliyetlerini yürüten, ülke ekonomisinin gelişimine artı değer katan, binlerce kişiye istihdam sağlayan ve tüm faaliyetlerini yasalara sıkı sıkıya bağlı olarak yürütmekte olan Grubun, bu tarz çarpıtılmış ve kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik iftiralar karşısında verilemeyecek hiçbir hesabının olmadığı bildirildi.

Faaliyetleri süresince diğer tüm piyasa aktörleri gibi Demirören Şirketler Grubu'nun da finans kuruluşları ile kredi ilişkileri içinde olmasının son derece normal olduğu vurgulanarak, bu süre boyunca söz konusu kredi ilişkilerinin sorunsuz bir şekilde sürdüğü ve sürdürüldüğü bildirildi.

Bankacılık Kanunu kapsamında müşteri sırrına giren birtakım hususların üstelik de meçhul kaynaklara dayandırılarak yanlış bir şekilde haberlere konu edilmesinin yasalara açıkça aykırılık teşkil ettiği de vurgulandı.

 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/demiroren-sirketler-grubundan-mesnetsiz-iddialar-hakkinda-suc-duyurusu-41913323