Dolar/TL analizi (Yatirimim.com)


Dolar/TL paritesinde sabah TCMB’nin zorunlu karşılıklarda revizeye gitmesi ve kredi kullandırma oranlarına göre ZK’ları %12 oranında sabitleştirerek sadeleşmeye gitmesi sonrası geri çekilme yaşandı. Yalnız 7.7800 desteğinden yukarı yönde tepkinin yaşandığını görmekteyiz. Yükselişin devam etmesi adına 7.8500 direnci ilk izleyeceğimiz seviye konumunda bulunuyor. Şimdilik bu seviye aşılabilmiş değil. Yalnız yukarı yönde hareketlerin hız kazanması sonucu 7.8500 direnci aşılabilirse 7.9500 ve 8.0500 seviyeleri hedef konumuna yerleşebilir.
Bunun yanında 7.7800 desteğinin kırılması ile yeniden gevşeme hareketleri hız kazanabilir. Bu durumda 7.7050 seviyesi ile birlikte 7.6000 ve 7.5000 desteklerini yeniden izlemeye başlayacağız.


www.yatirimim.com

                                  ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebookta Paylaş