Goldman: Demokratlar seçilirse tahvil getirileri 30-40 bp artar- bloomberght.com

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Goldman Sachs'ın seçim senaryosuna göre, Demokratlar hem Senato'da hem de Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu elde edebilirlerse ABD 10 yıllık hazine tahvil getirileri 30-40 baz puan civarı artabilir
Goldman Sachs stratejisti Praveen Korapaty ve Avisha Thakkar’a göre, Hazine tahvillerinin getirileri, Demokratların ABD Başkanlık seçimini kazanması ve Senato ile Temcilciler Meclisi ikilisini kontrol altına alması halinde yükselebilir.

Çarşamba günü yayınlanan bir notta, gösterge 10 yıllık ABD Hazine tahvili getirisinin Kasım ayını takiben 30-40 baz puan civarında yükselebileceğini belirten stratejistler, yapılan düzeltmenin daha yüksek bir federal harcama ihtimalini yansıtabileceğini belirtti.

Çarşamba günü %0.68 seviyesinde seyreden 10 yıllıkların getirisi, dünyanın en büyük borç piyasasındaki oynaklığın rekor düşük seviyede sıkışmasıyla dar bir aralıkta seyrediyor.

Stratejistler, Demokratların seçilmesinin tahvil getirilerindeki en büyük sıçramaya neden olmasının yanında, bir sonraki Fed faiz artırımı beklentilerinin piyasalarda güçlenebileceğini de belirtiyorlar.

Stratejistler, Joe Biden’ın Başkan seçilmesi durumunda, faiz indirme takviminin son tarihini 2025’ten 2023’e çekilebileceğinin de altını çiziyorlar.

  
 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/goldman-demokratlar-secilirse-tahvil-getirileri-30-40-bp-artar-2265724Diğer Haberler
BAKAN PEKCAN: GEÇEN AY, EN YÜKSEK EYLÜL AYI İHRACAT RAKAMINA ULAŞTIK
BAKAN PEKCAN: EYLÜL AYINDA İHRACAT % 4.8 ARTARAK 16 MİLYAR DOLAR OLDU
BAKAN PEKCAN: İHRACAT, AĞUSTOS'A GÖRE % 28.5 ARTTI
BAKAN PEKCAN: EYLÜL AYINDA İTHALAT 20,8 MİLYAR DOLAR
ECB: EURO BÖLGESİ'NDE CARİ İŞLEMLER FAZLASI, 2020'NİN İKİNCİ ÇEYREĞİNDE 252 MİLYAR EURO (EURO BÖLGESİ GSYİH'SİNİN% 2.2'Sİ) OLARAK GERÇEKLEŞTİ
NORVEÇ'TE MD KAYITLI İŞSİZLİK ORANI EYLÜL'DE: % 3.7 ( BEKLENTİ:% 4.0 ÖNCEKİ:%4.3)
TCMB, 30.10.2020 vadeli 10.00 milyar TL tutarlı repo ihalesi açtı
İNGİLTERE KONUT BAKANI : HALA ÇÖZÜLMESİ GEREKEN OLDUKÇA CİDDİ BAZI KONULARIMIZ MEVCUT
JAPONYA HÜKÜMET SÖZCÜSÜ: YEREL VE DIŞ PİYASALARDAKİ HAREKETLERE ÖNEM VERMEMİZ GEREK
Facebookta Paylaş