Gümüş,S&P500 Analizi (Dinamik Menkul Değerler )


XAGUSD-Gümüş Kritik Seviyede Tutunmaya Çalışıyor
Piyasalarda ekonomik toparlanma ile ilgili pozitif algının sürmesi Gümüşün güvenli liman olmasından dolayı oluşan talebi bir miktar azaltmış durumda. Bununla beraber Doların gücünü koruması da Gümüş fiyatları üzerinde baskı kurduğunu görüyoruz. Uygulanan karantina önlemlerinin gevşetilmesi ekonomik toparlanma beklentilerini korurken aynı zamanda salgında ikinci bir dalganın oluşma riskini de barındırıyor zira Çin ve G. Kore'de yeni vaka sayılarında artış olması bu durum için iyi bir örnek. Bu da elbette ileriye dönük olarak belirsizlik doğurarak Gümüş fiyatlarını destekliyor. Bu anlamda Gümüşün kritik 15.16 destek seviyesi üzerinde gün içi kalıcılık sağlamaya devam etmesi durumunda fiyatların tekrar 15.88 direnç seviyesine doğru yönelebileceği kanaatindeyiz. Bununla birlikte 15.16 referans seviyesinin kırılması durumunda 14.37 desteğine doğru artan bir geri çekilme baskısını mümkün hale gelebilir.
Destek: 15.16 - 14.37 - 13.89
Direnç: 15.88 - 16.52 - 16.80

S&P500-Endeks Kritik Seviyeden Yukarı Tepki Verebilir
SP500 vadeli endeksinde geçen haftaki yükselişin ardından pazartesi günü bir miktar geri çekilme görüyoruz. Küresel anlamda uygulanan karantina önlemlerinin gevşetilmesine yönelik atılan adımlar ülkeler bazında artarken bu durumun ekonomik canlamayı da beraberinde getireceği beklentisi SP500 endeksinin 23 Mart tarihninde gördüğü dip seviyeden yaklaşık %33 oranında değer kazanmasına yol açmış durumda. Ancak detaylı baktığımızda SP500 endeksindeki yükselişin ardında teknoloji şirketlerinin olduğunu görüyoruz. Sanayi şirketlerinin ise enerji ve finans sektörleriyle birlikte bu yükselişi tam yakalayamadı. Yani yükseliş tam anlamıyla genele yayılmamış şekilde meydana geliyor. Ekonomik canlanma hızı ile ilgili beklentilerin ise makro ekonomik açıdan istihdamın çok olumsuz etkilenmesi nedeniyle tam olarak karşılanamama riski var. Elbette bundan önce ekonomik canlanmanın oluşabilmesi için de gevşetilen karantina önlemleri sonrası ikinci bir virüs salgınının oluşmaması şart gözüküyor. Tüm bu risklere rağmen oluşan pozitif algı endekslere olumlu katkı yapmaya devam ediyor. SP500 vadeli endeksinin gün içerisinde kritik 2882 desteğine kadar geri çekilmiş olduğunu görsek de bu seviye üzerinde 4 saatlik bar kapanışlarında kalıcılık sağlamaya devam etmesi durumunda 2917 direnç seviyesine doğru tekrar yukarı yönlü bir hareketin oluşabileceğini düşünmekteyiz. Bununla birlikte 2882 referans seviyesinin kırılması durumunda 2835 desteğine doğru geri çekilmenin devam etmesi mümkün olabilir.
Destek: 2882 - 2835 - 2788
Direnç: 2917 - 2939 - 2962


Dinamik Menkul Değerler A.Ş.

https://dinamikmenkul.com/
https://analiz.dinamikmenkul.com/

***
                               Yasal Uyarı
 
  Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
İNGİLTERE BAŞBAKANI: VERİLER, BİLİM VE KAMU SAĞLIĞI TARAFINDAN YÖNLENDİRİLECEĞİZ
İNGİLTERE BAŞBAKANI : YANLIŞ BİR HAREKET FELAKET OLABİLİR
İNGİLTERE/RAAB: ULUSLARARASI SİYASİ TANSİYON DÜŞÜRÜLMELİ, AŞI BULMAK DAHİL İŞBİRLİĞİ YAPILMALI
Merkez Bankası'nın bir sonraki iş günü için açıkladığı geçici rezerv -56957,7 milyon TL
İNGİLTERE DIŞİŞLERİ BAKANI: KARANTİNA ÖNLEMLERİ LİMAN VE HAVAYOLLARINA UYGULANACAK
MOLDOVA MERKEZ BANKASI POLİTİKA FAİZİNİ DEĞİŞTİRMEDİ :%3.25
PUTİN, KORONAVİRÜS KRİZİNDEN ZARAR GÖREN ŞİRKETLER İÇİN VERGİ KOLAYLIĞI PAKETİ AÇIKLADI
PUTİN: RUSYA MERKEZ BANKASI POLİTİKASININ GEVŞEMESİ TALEBİ DESTEKLEMESİNİİ UMUYORUM
PUTİN: YENİ REFAH ÖDEMELERİ KORONAVİRÜS KRİZİNDE AİLELERE YARDIMCI OLACAK
ABD HAZİNE BAKANI : GEREKTİĞİ MÜDDETÇE ÖDEME KONTROL KORUMA PROGRAMININA YÖNELİK TEKNİK DÜZENLEMELER YAPACAĞIZ
PUTİN : EKONOMİ İÇİN YENİ EKONOMİK DESTEKLER OLACAK
ABD HAZİNE BAKANI : UZUN VADELİ PARA BORÇLANMASI DÜŞÜK FAİZ ORANLARINI KİLİTLEYEBİLİR
Facebookta Paylaş