Güne Bakış (Anadolu Yatırım)

Veri Akışında Bugün Ne İzlenecek?
" Japonya ve Almanya tüm gün kapalı,
" İngiltere erken kapanış, 12.30
" ABD_Haftalık İşsizlik Başvuruları
" Türkiye_TCMB Rezerv, Haftalık Para ve Menkul Kıymet İstatistikleri, Elektrik ve Doğalgaz fiyat artışları
Global piyasalarda bu sabah? Pozitif…
600 dolarlık nakit para yardımının 2 bin dolara çıkarılmasını içeren tasarıyı ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell'in bloke etmesine karşılık McConnell'in, nakit desteğini artıran yeni bir tasarı sunmayı planladıklarını belirtmesiyle risk iştahı korunmaya devam ediliyor. Dünü %0,15'lik primle kapatan ABD endeksleri bu sabah yatay seyir, Şangay'da %1'lik yükseliş var.
İngiltere'de Parlamento, Brexit geçiş süresinin dolmasına 24 saatten az bir süre kala Avrupa Birliği ile varılan serbest ticaret anlaşmasını onayladı. Ticaret anlaşmasının yasaya dönüştürülmesine ilişkin tasarı, parlamentonun alt kanadı olan Avam Kamarası'nda kabul edildi. Parlamentonun üst kanadı da gece saatlerine kadar yapılan görüşmelerin sonucu tasarıya onay verdi.
Euro News'a göre ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü S400 yaptırımları ve F35'lerle ilgili çalışma grubunun olmadığını öne sürdü. Haberde; konuyla ilgili gazetecilerin sorusuna elektronik posta yoluyla cevap veren ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü'nün "Yaptırımların mevcut karşılıklı askeri işbirliği üzerindeki etkisine ilişkin rutin çalışma düzeyinde istişareler var. Ancak bu ortak bir çalışma grubu değil" ifadesini kullandığı belirtiliyor. Çavuşoğlu, dün ABD'den gelen teklifle ortak çalışma grubu oluşturulduğunu söylemişti.
Bankacılık hisseleri önderliğinde dünü %1,39'luk primle 1480 puandan kapatan 100 Endeksi'nde yatay başlangıç bekliyoruz. 1455 üzerinde kapanışı pozitif iken 1475 üzerine yerleşme sağlanıp sağlanamayacağını takip edeceğiz. 1475 üzerinde 1480 ardından 1490-1500 seviyeleri test edilebilir.
USD/TL'de 50 haftalık ağırlıklı ortalamaya denk gelen 7,40 seviyesi aşağı kırıldı. Bu seviye altında 200 günlük ortalamaya denk gelen 7,30 seviyesini takip etmeye devam edeceğiz. 7,30'un aşağı kırılması halinde 7,20'ye doğru geri çekilme yaşanabilir.


 Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
 http://www.anadoluyatirim.com.tr/
 
                                  ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.