Günlük bülten (Işık Menkul)

Toparlanma çabaları henüz güç kazanabilmiş değil
Global çapta devam eden risklerin arasında piyasalar, ABD cephesinde borç tavanı konusunda sağlanan geçici anlaşmayla nefes alırken toparlanma çabaları henüz güç kazanmış değil. Bununla birlikte bir süredir piyasaları meşgul eden enerji fiyatlarının enflasyon ve faiz beklentilerini yükseltmesi, buna paralel tekrar yükselişe geçen ABD 10 yıllık faizleri, Çin’deki emlak şirketlerine yönelik süren belirsizlikler hali hazırda masada kalmaya devam ediyor.
Bu gündeme ek olarak bu hafta ABD’de 3.çeyrek bilanço dönemi hız kazanıyor. Özellikle hafta boyu büyük bankalardan gelecek bilançolar yakından izlenecek. Haftanın en kritik verisi ise, mevcut enflasyonist baskılar arsında Çarşamba günü ABD’den gelecek TÜFE verisi olacak.
Mevcut tepki sürecinin devamı adına endeksin psikolojik olarak 1400 teknik anlamda da 1408 seviyesi üzerine yerleşmesi gerektiğini düşünmeye devam ediyoruz.

 
 Işık Menkul Değerler A.Ş.
 
 www.isikfx.com - www.isikmenkul.com
                                  ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebookta Paylaş