Günlük bülten (Işık Menkul)

Mevcut risklere yenileri eklenirken endeks teknik anlamda gücünü korumaya devam ediyor
Yurtdışı tarafta enflasyonda yukarı, büyümede aşağı yönlü riskler devam ederken içeride ise önümüzdeki hafta gerçekleşecek TCMB faiz toplantısı öncesinde 3 piyasa kurulu üyesinin görevden alınması özellikle kur cephesinde algıyı negatif yönde etkilemiş durumda.
Söz konusu riskler arasında endeks teknik anlamda gücünü korumaya ise devam ediyor. Orta vadeli trend desteğinde sağlanan tutunmanın ardından ilk hedef bölgemiz olan 1418 seviyesine yönelen endekste kar satışları söz konusu seviye etrafında karşılanmaya devam ediyor. Endekste kısa Kısa vadede 1400-1408 destek bölgesinin korunacağını ve ikincil trendin 1428 ve 1440 seviyeleri denemek üzere devam etme olasılığının yüksek olduğunu düşünüyoruz.
Dün ABD’de beklenenden iyi gelen banka bilançolarının desteğiyle bugüne küresel çapta risk alma iştahı anlamında pozitif başlıyoruz.

 
 Işık Menkul Değerler A.Ş.
 
 www.isikfx.com - www.isikmenkul.com
                                  ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebookta Paylaş