Günlük Strateji Bülteni (Vakıf Yatırım)

Piyasalara Bakış
Güne yatay başlaması ardından alımlarla 106.100 üzerine kadar yükselen BİST, daha sonra ise satış baskısında kaldı. Gelen satışlarla hızla 103.600 üzerine kadar gerileyen BİST, bu seviyelerden toparlanmaya çalıştı. Gün sonuna doğru bu kez alımlar hızlanırken, BİST tekrar 106.000 seviyelerine taşındı. Kapanış ise 105.964 seviyesinden gerçekleşti.
Dün Fed'in 31 Ekim - 1 Kasım toplantısına ilişkin tutanaklar açıklandı. Tutanaklar, enflasyon konusunda anlaşamayan Fed yetkililerinin yakında faiz artırılması konusunda ise uzlaşma sağladığını gösterdi. Tutanakların ardından ABD'de Dow Jones ve S&P değer kaybederken, Nasdaq hafifte olsa yükselerek rekor tazelemeyi başardı. Avrupa'da ise DAX endeksi %1'in üzerinde gerilerken, gösterge endekste günü hafif satıcılı kapattı.
Bugün Avrupa tarafında öncü PMI rakamları ile birlikte Almanya ve İngiltere'de 3Ç17 büyümeleri açıklanacak, Ayrıca, Avrupa Merkez Bankası tutanakları izlenecektir. Şükran günü nedeniyle ABD piyasaları işleme kapalı olacaktır. Asya tarafında Japonya piyasaları bugün kapalı, Çin tarafında ise satıcılı bir seyir izleniyor. Avrupa piyasalarında güne satıcılı bir başlangıç beklenebilir. ABD vadeli endeksler ise yatay seyretmektedir. Borsa İstanbul'un ise güne alımlarla başlamasını bekliyoruz.
Makroekonomi & Politika Haberleri
" Tüketici güveni Kasım ayında 65,2 seviyesine geriledi
Sektör ve Şirket Haberleri
" Kısa Kısa Şirket Haberleri: ALYAG, MGROS


Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.ŞFacebookta Paylaş