Hong Kong’un yeniden kalkınması için “ittifak” kuruldu

Hong Kong'un çeşitli çevrelerinden bin 545 temsilcinin çağrısıyla "Hong Kong'n Yeniden Yola Çıkması İttifakı" adlı bir ittifak kuruldu. İttifak, toplumun çeşitli çevrelerinden isimleri birleştirerek Hong Kong'un kalkınması için çıkış yolu bulmayı amaçlıyor. İttifakın Baş Organizatörleri Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nin iki eski amiri ve Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi Başkan Yardımcıları Tung Chee-hwa ve Leung Chun-ying, bugün düzenlenen basın toplantısında söz konusu ittifakın kurulduğunu ilan etti.
 
Basın toplantısında yayımlanan ortak bildiride, "Bir ülke, iki sistem" ilkesi doğrultusunda Hong Kong'un yeniden kalkınmasının ilerletilmesi çağrısında bulunuldu. Bildiride, bölgedeki istihdamın korunarak ekonomik gerilemenin önlenmesi, hukukun üstünlüğünün korunması ve farklı siyasi görüşlere sahip çevrelerin yeniden birleşerek Hong Kong'un zorlukların üstesinden gelmesi için ortak çaba harcaması gerektiği kaydedildi.

İttifakın bir dizi etkinlik düzenlemeyi planladığı ve bu etkinliklerin ilkinin 9-10 Mayıs günlerinde Hong Kong sakinlerine 10 milyon

Çin Uluslararası RadyosuFacebookta Paylaş