İZODER/Pelesen: "Ülkemiz için stratejik öneme sahip yalıtım konusunda Anadolu'ya açılarak farkındalık yarattık"

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

İZODER’in ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak ve vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla gerçekleştirdiği ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’nin sekizincisi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayesinde İstanbul’da düzenleniyor. İZODER Başkanı Levent Pelesen, “Anadolu’da başlattığımız ve finalini İstanbul’da yapacağımız seminer dizisiyle, ülkemiz için stratejik öneme sahip bir konuda önemli farkındalık yarattığımıza inanıyoruz” dedi.
İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’nin sekizincisini, İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile İstanbul’da gerçekleştiriyor. İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hacı Mehmet Güner ile İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen’in açılış konuşmasını yapacağı, Ekonomist Mahfi Eğilmez’in ekonomiyi ve sektörü değerlendireceği zirveye; kamu ve sektör temsilcileri ile alanında uzman isimler konuşmacı olarak katılacak.
Sektörün tüm bileşenleri bir arada
Filli Boya/Capatect partnerliğinde, Baumit, Bonus, İzocam, Kalekim, MegaBoard, Ravaber, Şişecam, Terrawool ve Weber sponsorluğunda, 25 Aralık Salı günü Elite World Asia Küçükyalı’da düzenlenecek seminerde; öğretim üyeleri, mimar, mühendis ve STK temsilcileri gibi sektörün tüm bileşenleri ve tarafları bir araya gelecek.

Yalıtım, ülkemiz için stratejik öneme sahip bir konu
Sektörün çatı örgütü olarak, yalıtım bilincini ülkenin dört bir yanında yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirten İZODER Başkanı Levent Pelesen, “Ekim 2017’de İzmir’den başlayıp, 2018 yılı boyunca Ankara, Adana, Kayseri, Elazığ, Trabzon ve Antalya’da düzenlediğimiz ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri’ dizisiyle; ülkemiz için stratejik öneme sahip bir konuda önemli farkındalık yarattığımıza inanıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz seminerlerin gördüğü yoğun ilgi, Anadolu’ya açılma stratejisinin ne kadar önemlii olduğunu bir kez daha gösterdi. Toplumun yalıtım konusunda doğru bilgilere sahip olması çok önemli çünkü binalarımızı yalıtım uygulamalarının tümüyle donatmamız halinde güvenli, sağlıklı ve konforlu yaşam alanlarına sahip olabiliriz” dedi.

Mahfi Eğilmez ekonomiyi ve sektörü değerlendirecek
Ekonomist, Yazar Mahfi Eğilmez’in konuşmacı olarak katılacağı, ülke ekonomisi ve sektöre yönelik öngörülerini paylaşacağı zirvenin moderatörlüğünü; Mimar, Gazeteci, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer yapacak.

Akıllı binalar yeterince akıllı mı?
Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer’in ‘Enerji Verimliliği Çerçevesinden Akıllı Binalar: Yeterince Akıllı mı?’ başlıklı sunumuyla devam edecek zirvede,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Enerji Verimliliği ve Tesisat Daire Başkanı Vekili Murat Bayram, Ekonomi ve Strateji Danışmanı Can Gürlesel ve İZODER Isı Yalıtımı Komisyonu Başkanı Kürşad Sakarya, ‘Tasarruf Odaklı Ülke Ekonomisinde Isı Yalıtımı’ konusunu ele allacak.

Yangın ve ses yalıtımında son gelişmeler
İZODER Genel Sekreteri Timur Diz, ‘Yangın Güvenliği ve Cephe Yangınları’ başlıklı sunumuyla, özellikle dış cephe yangınları ile ilgili hataları ve merak edilen tüm detayları paylaşacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Standart ve Uyumlaştırma Şube Müdürü Nuran Danışman, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurgün Tamer Bayazıt ve İZODER Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Dikmen’in katılacağı ikinci oturumda, ‘Ses Yalıtımı: Ses Yalıtımı Yönetmeliği, Gürültünün Önlenmesi’ ile ilgili son gelişmeler değerlendirilecek.
Yapı güvenliğinde su yalıtımının önemi
‘Su Yalıtımı ve Yapı Güvenliği, Su Yalıtımı Mevzuatları ve Uygulamalar’ konusu ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Standart ve Uyumlaştırma Şube Müdürü Nuran Danışman, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çiğdem Tekin veİZODER Su Yalıtımı Komisyonu Ba?kan Yardımcısı Jozef Bonfil tarafındann ele alınacak.

İZODER’den, eğitime katkıda bulunan üyelerine takdir plaketi
Zirvede ayrıca İZODER, 25. kuruluş yılı dolayısıyla hayata geçirdiği Sosyal Sorumluluk Projesi’ne katkıda bulunan üyelerini takdir belgesiyle onurlandıracak. İZODER, birinci sosyal sorumluluk projesi ‘Okul Yenileme’ ile üyelerinin kendi bölgelerinde tespit ettikleri okulların yalıtımlarını yaptı. İkinci projesinde ise Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla başlattığı ‘25. Yıl Eğitim Bursu’ ile lise öğrencilerine destek oldu.Diğer Haberler
RUSYA EKONOMİ BAKANLIĞI : ARALIK AYINDAKİ ENFLASYONU AYLIK %+0.5-%+0.6 TAHMİN EDİYORUZ
RUSYA EKONOMİ BAKANLIĞI RUBLENİN DALGALANMALARI, 2018'DE YILLIK ENFLASYONA %0.5-%0.6 KATKI YAPACAK
ERDOĞAN: GENEL MAKSAT HELİKOPTERİMİZİN ADINI GÖKBEY OLARAK BELİRLEDİK
AB/MOSCOVİCİ: FRANSA VE İTALYA'NIN BÜTÇE DURUMU KARŞILAŞTIRILABİLİR DEĞİL
ERDOĞAN: FIRAT'IN DOĞUSUNU BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNDEN KURTARMAYA YÖNELİK HAREKATIMIZA BİRKAÇ GÜN İÇİNDE BAŞLAYACAĞIMIZI İFADE EDİYORUZ
ERDOĞAN: HEDEFİMİZ ABD ASKERLERİ DEĞİLDİR
ERDOĞAN: FIRAT'IN DOĞUSUNU DA ASLİ SAHİPLERİ İÇİN HUZURLU YERLER HALİNE GETİRMEYE KARARLIYIZ
ERDOĞAN: ÜLKEMİZE KARŞI İHANET İÇİNDE OLANLARA GEREĞİNİ YAPARIZ
ERDOĞAN: PYD'YE VERİLEN DESTEĞİN 20 BİN TIRI AŞTIĞINI GÖRÜYORUZ
ERDOĞAN:MÜNBİÇ'TE İNKARI MÜMKÜN OLMAYAN BİR OYALAMA TAKTİĞİ UYGULANIYOR
ERDOĞAN:ABD 30 BİN TERÖRİSTİ EĞİTME ADIMLARI ATMAYA BAŞLADI
Facebookta Paylaş