Mavi Giyim Şirket Raporu (Ziraat Yatırım)

Türkiye'nin ilk küresel denim markası olan Mavi Giyim, hazır giyim sektörü içerisinde tüm Türkiye'de 4. sırada yer almaktadır. Şirket iç ve dış piyasaya olmak üzere sipariş üzerine yaptırdığı hazır giyim ürünlerinin toptan ve perakende alım satımı, ithalatı ve ihracatını gerçekleştirmektedir. Avrupa, ABD, Kanada, Rusya pazarlarında faaliyet göstermektedir.
 
Mavi'nin ana hedef kitlesini 34 yaş altındaki gençler oluşturmaktadır. Dünya nüfusunun artış eğiliminde olması şirketin alıcı kitlesinin de artacağının bir göstergesidir. Bunun yanısıra pandemi koşullarının değiştirdiği çalışma koşullarının giyim tercihine etkisi de Mavi Giyim faaliyetleri açısından önem arz etmektedir. Evden çalışmaya geçilmesi ve pek çok şirketin pandemi sonrası da bu uygulamayı devam ettirebileceğini açıklaması rahat giyimin bir tercih olarak öne çıkmasını sağlayabilir.
 
Şirketin faaliyetleri her ne kadar 2020 yılının tümünü etkileyen pandemi nedeniyle kısıtlansa da gerek e-ticaret kanalının aktif bir şekilde faaliyet göstermesi gerekse yakın zamanda başlanacak olan aşılamalar, hem yurtiçi hem yurtdışı faaliyetler açısından umut vericidir.
 
Artan nüfusumuz, ülkemiz ve faaliyet gösterilen ülkelerdeki pazarının büyüyeceği beklentisine paralel olarak şirket cirosunun önümüzdeki yıllarda artan bir eğilim göstereceğini düşünmekteyiz.
 
Normalleşmeyle birlikte satış gelirlerinin 2021 yılının ikinci yarısından itibaren toparlanarak 2022 yılı ile birlikte ivme kazanacağını öngörmekteyiz.
 
Pandemi kısıtlamalarında öngörülemeyen uzama, aşının ve tedavinin hastalık üzerinde beklenen olumlu sonucu yaratamaması ve sektörel rekabet nedeniyle yaşanabilecek dalgalanmalar şirket satışları ve marjları açısından öne çıkan risk unsurlarıdır.
 
Mavi Giyim için tahmini hedef piyasa değerini İNA ve benzer şirket çarpanlarına göre 3.764mn TL, hedef hisse fiyatını da 75,80 TL olarak hesaplamaktayız. Buna göre Mavi hisseleri hedef hisse fiyatımıza göre %31 iskontolu işlem görmesine bağlı olarak Mavi için "AL" önerisinde bulunuyoruz.


Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

                                   ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
ABD'DE ISM İMALAT SEKTÖRÜ DIŞI İŞ DÜNYASI AKTİVİTE ENDEKSİ ARALIK'TA: 59.4 (BEKLENTİ:55.0 ÖNCEKİ:58.0)
ABD'DE ISM İMALAT SEKTÖRÜ DIŞI PMİ ARALIK'TA :57.2 (BEKLENTİ:54.6 ÖNCEKİ:55.9)
ABD'DE ISM İMALAT SEKTÖRÜ DIŞI ÖDENEN FİYATLAR ENDEKSİ ARALIK'TA: 64.8 (ÖNCEKİ:66.1)
ABD'DE ISM İMALAT SEKTÖRÜ DIŞI YENİ SİPARİŞLER ENDEKSİ ARALIK'TA: 58.5 (ÖNCEKİ:57.2)
KANADA'DA İVEY SATINALMA YÖNETİCİLERİ PMİ ARALIK'TA: 46.7 (ÖNCEKİ:52.7)
ABD'DE ISM İMALAT SEKTÖRÜ DIŞI İSTİHDAM ENDEKSİ ARALIK'TA: 48.2(ÖNCEKİ:51.5)
BOE/HAUSER: FİNANSAL PİYASALARDAKİ İYİMSERLİK DİKKAT ÇEKİCİ
BOE/HAUSER:İNGİLTERE BREXİT SONRASINDA DA YÜKSEK REGÜLASYON STANDARTLARINI DEVAM ETTİRECEK
Merkez Bankası'nın bir sonraki iş günü için açıkladığı geçici rezerv -72452,0 milyon TL
BOE/HAUSER: BREXİT GEÇİSİ BU ZAMANA KADAR MALİ PİYASALAR İÇİN OLDUKÇA PÜRÜZSÜZ
FED/BARKİN: YILIN İLK YARISINDA MUHTEMELEN YAVAŞ OLACAK FAKAT MEVCUT HANEHALKI TASARRUF VE HÜKÜMET TRANSFERLERİYLE AŞAĞI YÖNDE SINIRLI
FED/BARKIN: 2021 YILININ İKİNCİ YARISINDA HARCAMALAR DAHA GÜÇLÜ OLABİLİR
Facebookta Paylaş