Morgan Stanley Rusya, Yunanistan, Macaristan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye'nin rotasyon faktörlerini sürdüreceğini düşünüyor - bloomberght.com

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Morgan Stanley'nin 2021 yılına ilişkin Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EEMEA) bölgesini değerlendirdiği notunda bölgedeki defansif hisselerden konjonktürel hisselere yönelimin ilk evrelerinde olduğu belirtildi.

Notta, bankaların ve düşük ivmeli hisse senetlerinin hala "kolay para" bölgesinde olduğu ifade ediliyor.

Gelecek yıla ilişkin en büyük tartışmalardan birinin değer hisselerine ve konjonktürel hisselere yönelik son rotasyonların sürdürülebilirliği olduğu belirtilen notta, EEMEA bölgesinin bu rotasyonlara karşı en hassas bölgeler olduğunun altı çizildi.

Morgan Stanley Rusya, Yunanistan, Macaristan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye'nin rotasyon faktörlerini sürdüreceğini düşünüyor. Güney Afrika'nın iç toparlanma ve belirtilen rotasyonlar açısından sürdürülebilirliğini konusunda ise kuşkulu.

EEMEA bölgesinde aşı gelişmeleri ve bankaların Kovid-19 öncesi seviyelere doğru toparlanmasına bakarak, hala en az yüzde 18 - 19 yukarı yönlü potansiyel olduğunu düşünüyor.

Ayrıca Döviz strateji birimi Rus Rublesi'nde yükseliş beklerken, kurumun hisse senedi analistleri Rusya hisselerinin EEMEA içerisindeki ağırlığını artırdı.

EEMEA'nın MSCI Gelişen Piyasalar Endeksi'ndeki ağırlığı mevcut yüzde 12'den 2021'de yüzde 14 civarına yükselebilir.
  
 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/morgan-stanley-2021-e-girerken-hangi-ulkelerin-hisselerini-begeniyor-2270659Diğer Haberler
KASIM AYINDA MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE GELİRLERİ 109,7 MİLYAR TL, GİDERLERİ 96,3 MİLYAR TL - HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI
MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE DENGESİ OCAK-KASIM DÖNEMİNDE -132,1 MİLYAR TL - HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI
OCAK-KASIM DÖNEMİNDE MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE GELİRLERİ 931,9 MİLYAR TL, GİDERLERİ 1 TRİLYON 64 MİLYAR TL - HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI
BÜTÇE DENGESİ KASIM AYINDA 13,4 MİLYAR TL FAZLA VERDİ, ÖNCEKİ 4,9 MİLYAR TL AÇIK - BLOOMBERG HT
TCMB, 22.12.2020 vadeli 52.00 milyar TL tutarlı repo ihalesi açtı
İSVİÇRE'DE ÜRETİCİ/İTHALAT FİYATLARI KASIM'DA AYLIK %-0.1 (ÖNCEKİ:%+0.2)
Facebookta Paylaş