Morgan Stanley ve Goldman Sachs stratejistleri hisse fiyatlarının hala çok yüksek olduğu konusunda uyardı- bloomberght.comMorgan Stanley ve Goldman Sachs stratejistlerine göre, hisse senetleri bu yıl yaşanan sert satışlara rağmen şirket kazançları ve zayıf tüketici talebi kaynaklı büyük riskleri hala tamamen yansıtmıyor.

Geçtikleri bir bilgi notunda, “Hisse senedi risk primi, tüketicilerin geri adım atmasıyla birlikte marj baskısı ve düşük talep kaynaklı artan büyüme risklerini yansıtmıyor” diyen Michael Wilson liderliğindeki Morgan Stanley stratejistleri, “Fed’in yükselen fiyatları faiz artışlarıyla kontrol altına almaya çalıştığı bir dönemde tüketicilerin karamsarlaşması ABD ekonomisi ve Borsası için hayati bir risk taşıyor” ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak David J. Kostin liderliğindeki Goldman Sachs stratejistleri de ABD’de gelir tahminlerinin hala olması gerekenden yüksek olduğunu ve aşağı yönlü daha fazla revize edilmesi gerektiğini kaydetti.

Geçtiği bir notta, “Bu yıl yaşanan sert satışlara rağmen S&P 500 hisse değerlemeleri kötümser olmaktan çok uzakta” diyen Kostin, “Şaşırtıcı derecede yüksek gelen enflasyon verisi Fed’in enflasyonla mücadelesinin hisse değerlemeleri için bir tavan sınır koyduğunu söyledi” değerlendirmesinde bulundu.

ABD enflasyonu Mayıs ayında 40 yılın yeni zirvesine doğru ulaşırken, tüketici duyarlılığı Haziran ayı başında 1978'e kadar olan verilerdeki en düşük seviyesine geriledi.

  bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/iki-buyuk-abd-bankasindan-hisse-senedi-uyarisi-2308393Diğer Haberler
Merkez Bankası'nca açıklanan rezerv verilerine göre bugün piyasa 35929,8 milyon TL artıda
Merkez Bankası'nca açıklanan verilere göre bankaların serbest depoları toplamı 145232,7 milyon TL
UKRAYNA HÜKÜMETİ, RUSYA'NIN İŞGALİ NEDENİYLE UKRAYNA DOĞAL GAZI, KÖMÜRÜ VE YAKIT PETROLÜ İHRACATINA ARA VERMEK ÜZERE ANLAŞTI
Nato Genel Sekreteri: Türkiye'nin NATO üyeliklerine yönelik itirazlarını mümkün olan en kısa sürede çözmek istiyoruz
İRLANDA BAŞBAKANI : İNGİLTERE VE AB ARASINDAKİ KONULARIN ÇÖZÜLMESİNİN TEK YOLU SAĞLAM MÜZAKERELER YOLUYLADIR
Facebookta Paylaş