MÜSİAD/Kaan:ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti yapma düşüncesi kabul edilemez

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan edeceği yönündeki haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Kaan, açıklamasında şunları kaydetti:
"ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti yapma düşüncesi kabul edilemez. Filistinli kardeşlerimiz bugün, hiçbir hukuki dayanağı olmayan, insanlık dışı muamelelere maruz kalırken, İsrail'e böyle bir koz verilmesinin hiçbir hukuki, insani ve vicdani açıklaması olamaz. Uluslararası hukukun dahi hiçe sayıldığı Filistin meselesinde tarafını ortaya koyan ABD, tarihi boyunca İsrail'in emellerinden biri olan bu hamleyi geri çekmelidir.

Filistin, yalnızca Müslümanları ilgilendiren bir konu değil, insanlık tarihine kara leke olarak yerleşen bir zulümdür. Biz Müslümanlar olarak, Müslüman iş insanları olarak var gücümüzle bu zulmün karşısında durduk ve duracağız.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Kudüs ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya kalabalık bir ekiple yaptığımız ziyaretle de bunu ortaya koyduk. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kudüs, Müslümanların Kırmızı Çizgisidir." şeklindeki ifadelerini, konuyla ilgili açıklamalarını ve bölgedeki sorunları daha derinleştirecek adımların atılmaması konusundaki ikazını destekliyoruz.
Müslümanların kanayan yarası olan Kudüs'ün işgaline tüm dünyanın tepki vermesi gerektiğini savunuyoruz. Bu bir insanlık meselesidir!"Diğer Haberler
ECB/MERSH : SONUÇ OLARAK, AYRICA PROGRAMIN NE KADAR SÜRECEĞİ VE RİSKLERİ BÜYÜTECEĞİNİN FARKINDA OLMAMIZ GEREK
ALMAN OTOMOBİL SANAYİSİ: 2018'DE OTOMOBİL İHRACATININ 4.3 MLN ADET OLMASINI BEKLİYOR
KALIN: İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATINA ZİRVE ÇAĞRISI YAPTIK
S&P/ LYSENKO: ANA KIRILGANLIKLAR DIŞ TARAFTA VE BURADA BİRAZ BOZULMA GÖRÜYORUZ- BLOOMBERG HT
S&P/ LYSENKO: SON ENFLASYON VERİSİ TÜRKİYE İÇİN BİLE ÇOK YÜKSEK- BLOOMBERG HT
HİNDİSTAN MERKEZ BANKASI : ANA ENFLASYONUN 2017-18'İN 2. YARISINDA %+4.3/+4.7 OLMASI BEKLENİYOR (ÖNCEKİ BEKLENTİ:%+4.2/ +4.6)
TCMB TL depo karşılığı döviz depo ihalesinde gelen teklif 535.00 milyon dolar
RUSYA TARIM BAKANI: TÜRKİYE'DEN DOMATES İTHALATINI ARTTIRMAYA GEREK YOK
TCMB TL depo karşılığı döviz depo ihalesinde TL faiz oranı % 12,25 ,dolar faiz oranı % 1,25 olacak
Facebookta Paylaş