MÜSİAD:Yeni Oyunlar ve Senaryolar Devreye Konulmak İstenmektedir

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

“MÜSİAD olarak, ülkemizin etrafında oluşan ateş çemberine rağmen, milli duruşumuza karşı iç ve dış mihraklarla birlikte iş tutanların nerelerde ve kimler tarafından kullanıldığının milletimiz tarafından çok iyi bilindiğine olan inancımız tamdır.

İstikrar ve büyüme hedefleri doğrultusunda ne zaman olumlu bir gelişme olursa hemen farklı olayların ortaya çıkmasını MÜSİAD asla bir tesadüf olarak görmemektedir. Ekonomik gelişmenin olumlu yönde harekete geçtiği, istihdam rakamlarının olumlu çıkması, %5 büyümenin yeni açıklandığı bir dönemde Türkiye’nin manipüle edilmeye çalışılmasını doğru bulmuyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü ve bağımsızlığı herkes için geçerli olup tartışılamaz. Kimsenin unvanı, ekonomik- siyasi gücü, mesleği ve tercihi adaletin tecellisi bakımından ona bir avantaj sağlayamaz. Herkes yargının önünde eşittir ve eşit olmak zorundadır. Yargı da kişilere ve başka güçlerin etki ve yönlendirmesine göre karar verme hakkına sahip değildir.

Ülkemizin ekonomik ve siyasi istikrarını bozmak için değişik zamanlarda ortaya konulan senaryoların yeni versiyonları piyasaya sürülmeye çalışılmakta, huzur ve güven ortamının bozulması için marjinal güçler devreye sokulmak istenmektedir. Bu amaçlara ülkemizi yöneten siyasi irade, siyasi partiler ve ekonomik çevreler alet olmamalıdır.

Her zaman olduğu gibi bugün de sorunların çözüm yolları sokaklar, asfalt yollar değil milletin kendilerini temsil etsin diye temsilcilerini seçip gönderdiği Türkiye Büyük Millet Meclisidir.
Kimse kendi istikbali ve siyasi kaygıları nedeniyle ülke üzerinde oynanan oyunları görmezlikten gelerek bu tür provokasyonlara sebep olacak, zemin hazırlayacak hareketler içinde olma hakkına sahip değildir. Kendilerini her zaman millet iradesi üzerinde gören ekonomik güçler ve çeteler bu devirlerinin milletin gerçek iradesi karşısında bittiğinin farkına varmalarının zamanı gelmiş ve geçmiştir.
Çözüm yyeri; Varsa yanlışlar ortaya doğruları ile birlikte konularak yasal düzenlemeler dahil bu çalışmaların yapılacağı meclistir ve halkın iradesidir.

Çözüm; yollarda değil millet iradesinin üstünlüğünde, kullanılmasında ve uygulanmasındadır.Diğer Haberler
RUSYA MERKEZ BANKASI BAŞKANI NABİULLİNA : ESKİ YAPTIRIMLARIN ETKİSİ PRATİK OLARAK BİTTİ
RUSYA MERKEZ BANKASI BAŞKANI NABİULLİNA: ENFLASYON BEKLENTİLERİNİN GERİLEMEYİ SÜRDÜRMESİNDEN EMİN OLMAK BİZİM GÖREVİMİZ
RUSYA MERKEZ BANKASI BAŞKANI NABİULLİNA : SON ZAMANLARDA YENİ ENFLASYON RİSKLERİ BELİRDİ
RUSYA MERKEZ BANKASI BAŞKANI NABİULLİNA : ORTALAMA YILLIK ENFLASYONA DAHA FAZLA DİKKAT GÖSTERMEYE BAŞLADIK, ŞU ANDA %5.5
YILDIRIM:CUMHURBAŞKANININ ANAYASAYA İŞARET ETMESİ ÖNEMLİ
İTALYA EKONOMİ BAKANI : VENETO BANKALARI İÇİN AB KURUMLARI İLE ÇOK ÇALIŞTIK, POZİTİF ÇÖZÜME YAKINDA ERİŞİLECEĞİ KONUSUNDA KENDİMİZE GÜVENİMİZ TAM
ALMAN MALİYE BAKANI : YUNANİSTAN İÇİN MEVCUT YARDIM PROGRAMI UMUT EDİYORUM Kİ SONUNCU OLACAK
RUSYA MERKEZ BANKASI: ENFLASYON %4'E YAKIN ÇIPALANDIĞINDA, BEKLENTİLER DAHA DA DÜŞÜRÜLEBİLİR
Facebookta Paylaş