Pazarların kapanmasıyla tonlarca meyve-sebze üreticinin elinde kaldı- bloomberght.com

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Tam kapanma tedbirleri kapsamında semt pazarlarının kapalı olması ürünlerin üreticilerin elinde kalmasına yol açtı. Bloomberg HT'ye konuşan Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan, Tarım Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ile görüşme yaptıklarını belirterek, semt pazarlarının belirli gün ve saatlerde açılması talebinde bulunduklarını belirtti
Tüm Türkiye’de uygulanan tam kapanma nedeniyle semt pazarlarının kurulamamasından dolayı tonlarca sebze ve meyve üreticinin ve hal esnafının elinde kaldı.

Salatalık, biber üreticileri satamadıkları ürünleri kasalar halinde dökerken, tüketiciler de bu ürünleri pahalıya tüketmekten şikayetçi.

Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan, Tarım Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ile görüşme yaptıklarını belirterek, semt pazarlarının belirli gün ve saatlerde açılması talebinde bulunduklarını belirtti. Tavşan, "Cumartesi ya da pazar günü semt pazarlarının açılma ihtimali konuşuluyor. Bir diğer alternatif çözüm ise pazarcı esnafını kendi araçlarıyla özel izin çerçevesinde mahallerde sebze ve meyve satışı yapması yönünde. Buna benzer e-ticaret uygulamaları zaten var. Bunu semt pazarlarının kapalı olduğu dönemde pazarcı esnafı için de uygulayabiliriz" dedi.
  
 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/pazarlarin-kapanmasiyla-tonlarca-meyve-sebze-ureticinin-elinde-kaldi-2279737Diğer Haberler
BİDEN'IN EKONOMİ DANIŞMANI BERNSTEİN: GÜÇLÜ ÇEYREK YAPISAL SORUNLARI DÜZELTME İHTİYACINI ORTADAN KALDIRMAMALI
ENERJİ BAKANI DÖNMEZ: ELEKTRİK DAĞITIM SEKTÖRÜNDE 66 MİLYAR TL YATIRIM PLANLANIYOR - BLOOMBERG HT
ENERJİ BAKANI DÖNMEZ: REKABETÇİ DOĞAL GAZ PİYASASI İÇİN BU YIL YASAL DÜZENLEME PLANLIYORUZ - BLOOMBERG HT
ENERJİ BAKANI FATİH DÖNMEZ: EBRD’NİN TÜRKİYE ENERJİ SEKTÖRÜNDEKİ ÖNEMİ ARTACAK - BLOOMBERG HT
Gösterge niteliğindeki TC Merkez Bankası Dolar Alış: 8,3091 Satış: 8,3241 Euro Alış: 9,9837 Satış: 10,0017
Facebookta Paylaş