Petrol Ofisi/Şiper: Yıl sonuna kadar motorinde %5 ila 10 arasında bir daralma olabilir- bloomberght.comPetrol Ofisi CEO’su Selim Şiper" Yıl sonuna kadar motorinde yüzde 5 ila 10 arasında bir daralma olması muhtemel gözüküyor” dedi. Daha mütevazı gelir kesimi tarafından tüketilen otogazın ise pek çok şeyin göstergesi olduğunu dile getiren Şiper "Bizim tahminimize göre yüzde 20 oranında otogazlı araç park etmiş durumda bulunuyor” ifadelerini kullandı.
Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper Bloomberg HT’ye yaptığı değerlendirmede Türkiye açısından fiziki mal temininde bir sıkıntı olmadığını söyledi. Şiper “Yapılan bağlantılara bakıldığında bir sorun yaşanacağını öngörmüyorum. Bayramdan sonraki döneme baktığımızda tüketimde de azalma başladı, dolayısıyla arz yönlü veya ikmal yönlü herhangi bir sıkıntımız olacağını zannetmiyorum. Bunun yanı sıra, ödeme yapılması için gereken paranın temininde karşımıza bazı zorluklar çıkabilir diye düşünüyorum. Bu durum hem kurdaki yükselişten kaynaklanıyor, hem de Döviz bulunabilmesi açısından kritik dönemlere yaklaştığımızı öngörmekteyiz” şeklinde konuştu.

Şiper “Dünyadaki ürün fiyatlarının yükselmesi ve dolara gem vurulamaması nedeniyle maalesef sıkça yukarı yönlü fiyat ayarlamaları yapmak zorunda kalıyoruz ve bugünden baktığımızda bunun pek bir sonu gözükmüyor” dedi.

  bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

 https://www.bloomberght.com/petrol-ofisi-siper-yil-sonuna-kadar-motorinde-yuzde-5-ila-10-arasinda-bir-daralma-olabilir-2308017Facebookta Paylaş