Petrol piyasası lisans işlemleri başvuruları elektronik ortamda yapılabilecek- EPDK

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) internet sitesinde yayınlanan açıklama şöyle:

E-devlet dönüşümü, kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılması ve işlemlerin daha hızlı ve doğru bir şekilde sonuçlandırılması amacıyla, petrol piyasası kapsamındaki lisans işlemlerine ilişkin başvuruların elektronik ortamda alınmasına yönelik çalışmalar bir süredir devam etmektedir.

5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında yürütülmekte olan lisans işlemlerine ilişkin başvurular (lisans verme, tadili, süre uzatımı ve sona erdirme), 2/1/2019 tarihinden itibaren elektronik ortamda https://basvuru.epdk.gov.tr internet adresi üzerinden alınmaya başlanmıştır. Elektronik başvurulara ilişkin sistemin sorunsuz bir şekilde çalıştığının gözlemlenmesi üzerine ve fiziksel temasın en aza indirilmesi suretiyle Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında; 01/01/2021 tarihi itibariyle bayilik, dağıtıcı, depolama, ihrakiye teslim, iletim, işleme, madeni yağ, serbest kullanıcı ve taşıma lisanslarına ilişkin olarak lisans sona erdirme hariç diğer başvurular sadece elektronik ortamda yapılabilecek olup yazılı ortamda yapılan başvurular yapılmamış sayılarak başvuru sahibine iade edilecektir.

Rafinerici lisanslarına ilişkin başvurular ile tüm lisans sahipleri için lisans sona erdirme başvurularının yazılı veya elektronik ortamda kabulüne devam edilecektir.

Dağıtıcı lisansı sahiplerinin, petrol piyasası lisans işlemlerine (sona erdirme hariç) ilişkin başvuruların 01/01/2021 tarihi itibariyle sadece elektronik olarak yapılacağı hususunda bayilerine gerekli bilgilendirmeleri yapmaları, lisans başvuru işlemlerinin zaman kaybı olmaksızın sonuçlandırılması açısından önem taşımaktadır.

Başvuru prosedürlerine ilişkin güncel bilgilere https://www.epdk.gov.tr/Detay/Icerik/3-0-88- 1008/petrollisans-islemleri internet sitesinden ulaşılabilecektir.

Ayrıca elektronik ortamda yapılabilen lisans işlemlerine ilişkin olarak https://www.epdk.gov.tr/Detay/Icerik/3-0-112-1008/petrolelektronik-lisans-islemleri internet sitesinden bilgi alınabilecektir.


https://www.epdk.gov.tr/Detay/Icerik/4-9287/petrol-piyasasi-lisans-islemleri-basvurulari-hakkDiğer Haberler
BİST 100 ENDEKSİ BUGÜN %0.5 YÜKSELDİ (1399), TOPLAM GÜNLÜK İŞLEM HACMİ 36 MİLYAR 988 MİLYON TL OLDU
ECB/SCHNABEL: HALİHAZIRDA NET ALIMLARIN EN AZ MART 2022'YE KADAR, YENİDEN YATIRIMLARIN İSE 2023 SONUNA KADAR GERÇEKLEŞTİRİLMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR
ECB/SCHNABEL: PEPP'NİN SÜRESİ, PANDEMİNİN GELİŞİMİNE VE EKONOMİK VE ENFLASYON GÖRÜNÜMÜ ÜZERİNDEKİ SONUÇLARINA BAĞLI OLACAKTIR
TRUMP: TEŞVİK TASARISI MÜZAKERELERİ OLDUKÇA İYİ GÖRÜNÜYOR
ECB/SCHNABEL: PARA POLİTİKAMIZ ETKİLİ, ONSUZ EKONOMİK BÜYÜME VE ENFLASYON DAHA DÜŞÜK OLURDU
ECB/SCHNABEL: YEŞİL TAHVİLLER PORTFÖYÜMÜZÜN BİR PARÇASIDIR VE STRATEJİ İNCELEMESİNDE POLİTİKALARIMIZLA İLGİLİ OLARAK İKLİM SORUNLARI ÜZERİNE DAHA FAZLA KAFA YORUYORUZ
ECB/SCHNABEL: KISA VADEDE MALİ DESTEK VAKTİNDEN ÖNCE GERİ ÇEKİLMEMELİDİR, UZUN VADEDE, AVRUPA DÜZEYİNDE ORTAK MALİ ARAÇLAR HAKKINDA BİR TARTIŞMAYA VE MALİ ÇERÇEVE REFORMUNA İHTİYACIMIZ VAR
ECB/SCHNABEL:POLİTİKALARIMIZIN VARLIK FİYATLARI ÜZERİNDEKİ ETKİSİNİ DİKKATLE TAKİP EDİYORUZ
ABD'DE PHİLADELPHİA YENİ SİPARİŞLER ENDEKSİ ARALIK'TA:2.30 (ÖNCEKİ:37.90)
ABD'DE PHİLADELPHİA ÖDENEN FİYATLAR ENDEKSİ ARALIK'TA:27.10 (ÖNCEKİ:38.90)
ABD'DE PHİLADELPHİA İSTİHDAM ENDEKSİ ARALIK'TA:8.50 (ÖNCEKİ:27.20)
Facebookta Paylaş