Putin: Anayasa değişiklikleri, Rusya’nın güçlü bir başkanlık cumhuriyeti olarak korunmasını mümkün kılıyor - Sputnik


 Sputnik internet sitesinde yayınlanan haber aşağıda bulunuyor:

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, anayasa değişikliklerinin Rusya’nın güçlü bir başkanlık cumhuriyeti olarak korunmasını mümkün kıldığını belirtti.

Hükümet ve parlamento temsilcilerine hitap eden Putin, anayasa değişikliklerinin Rusya’nın güçlü bir başkanlık cumhuriyeti olarak korunmasını mümkün kıldığını ifade etti.

Rus lider, “Anayasadaki yeniliklerin özü, anlamı, ülkenin gelecek on yıllar boyunca sürdürülebilir kalkınmasının temel direklerini sabitlemektir. Bunlar tarihsel süreklilik, ahlaki değerler, güvenilir sosyal garantiler ve sivil toplumun rolündeki artıştır. Son olarak, Rusya'nın güçlü bir başkanlık cumhuriyeti olarak korunması, hükümetin tüm kolları arasındaki dengenin güçlendirilmesi ve geliştirilmesidir” diye konuştu.
  
 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://tr.sputniknews.com/rusya/202009231042901085-putin-anayasa-degisiklikleri-rusyanin-guclu-bir-baskanlik-cumhuriyeti-olarak-korunmasini-mumkun/Diğer Haberler
BREZİLYA'DA CARİ İŞLEMLER DENGESİ AĞUSTOS'TA +3.72 MİLYAR DOLAR (BEKLENTİ: +2.45 MİLYAR DOLAR ÖNCEKİ: +1.63 MİLYAR DOLAR)
BREZİLYA'DA DOĞRUDAN YABANCI YATIRIMLAR AĞUSTOS'TA +1.43 MİLYAR DOLAR (BEKLENTİ: +1.35 MİLYAR DOLAR ÖNCEKİ: +2.69 MİLYAR DOLAR)
Gösterge niteliğindeki TC Merkez Bankası Dolar Alış: 7,6570 Satış: 7,6708 Euro Alış: 8,9590 Satış: 8,9752
ÇEK CUMHURİYETİ MERKEZ BANKASI POLİTİKA FAİZİNİ DEĞİŞTİRMEDİ (BEKLENTİ: 0.25%, ÖNCEKİ: 0.25%)
FED/CLARİDA: EKONOMİ ÇOK İLERLEME KAYDETTİ AMA YİNE DE YÜKSEK İŞSİZLİK, KÜÇÜK FİRMALAR İÇİN RİSKLER GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA DERİN BİR ÇUKURDA
PETKİM: ŞİRKETİMİZ İLE PETROKİM TRADİNG LTD ARASINDAKİ PARA TRANSFERLERİ TAMAMEN PETROKİMYA ÜRÜNLERİNİN TİCARETİ İLE İLGİLİ OLUP OLAĞAN TİCARİ İLİŞKİLER KAPSAMINDADIR VE BÜTÜN İLGİLİ KANUNLARA UYUM ÇERÇEVESİNDE YAPILMIŞTIR
FED/CLARİDA: ABD'DE TOPARLANMA İÇİN EK MALİ DESTEĞE İHTİYAÇ OLABİLİR
FED/CLARİDA: DÜNYANIN MEVCUT DURUMU ENFLASYONDA AŞAĞI YÖNLÜ, İŞSİZLİKTE YUKARI YÖNLÜ BASKI ORTAYA KOYUYOR
FED/CLARİDA: FAİZ ORANLARI UZUN SÜRE DÜŞÜK KALABİLİR
FED/CLARİDA: GÜNCEL ENFLASYON % 2'DE OLUNCAYA KADAR FAİZLERİN ARTACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM BİLE
BREZİLYA'DA IPCA AY ORTASI TÜFE EYLÜL'DE AYLIK %+045 (BEKLENTİ: % +0.39 ÖNCEKİ: % +0.23)
Facebookta Paylaş