Rekabet Forumu Konferansları kapsamında Türkiye'de inovasyon konusu ele alındı-TÜSİAD

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Prof. Dr. Ufuk Akçiğit, 16 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilen webinar'da "Türkiye'de İnovasyon" başlıklı bir sunum yaptı.

TÜSİAD ve Sabancı Üniversitesi tarafından kurulan Rekabet Forumu Konferansları kapsamında ilk olarak "inovasyon" konusu ele alındı. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Sanayi Politikaları Yuvarlak Masa Başkanı Bahadır Balkır'ın açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte, Chicago Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Akçiğit, "Türkiye'de İnovasyon" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.
Bahadır Balkır açılış konuşmasında şu konulara dikkat çekti:
"Dördündü Sanayi Devrimi olarak adlandırılan bu yeni düzen küresel rekabetçiliği inovasyon temelindeki yetkinlikler ile belirliyor. Daha hızlı, daha kaliteli ve daha verimli üretim yapan şirketler üzerlerinde yeni taleplerin baskısını her geçen gün daha fazla hissediyor. Müşteriler için değer yaratma; çalışanlarını yeni döneme uygun eğitme; çevre duyarlılığını ön plana alma; toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleme; içinde bulundukları toplumun ihtiyaçlarına cevap verme bu yükümlülüklerden sadece birkaçı. Tüm bu görevleri eş zamanlı ve aynı kalitede hayata geçirirken şirketlerin göz ardı etmemesi gereken en önemli konulardan biri de rekabeti şekillendiren yeni aktörler. Adlarını belki daha önce duymadığımız küçük ve genç şirketler daha hızlı hareket ederek, daha esnek bir yaklaşım izleyerek bir adım öne geçiyorlar. Oyunu kurallarına göre oynamıyorlar, çünkü "oyun"u tümden değiştiriyorlar. Yeni oyunda ayakta kalabilmek dijital araçlar dahil bu yeni mekanizmaları, bu yeni kültürü ne kadar içselleştirdiğinizle alakalı. İnovasyon ise bu mekanizmaları besleyen yegane can damarı."

Diğer Haberler
JAPONYA/SUGA: JAPONYA'NIN YEREL BÖLGELERİNİ YENİDEN CANLANDIRMAK İSTİYORUM
JAPONYA/SUGA: DİJİTALLEŞMEDEN SORUMLU OLACAK YENİ BİR AJANS KURMAK İSTİYORUZ
JAPONYA/SUGA: EKONOMİK OLARAK ZARAR GÖRMÜŞ HERKESE DESTEK OLACAĞIZ
JAPONYA/SUGA: KORONAVİRÜS TES KAPASİTESİNİ ARTIRACAĞIZ
JAPONYA/SUGA: İŞGÜCÜNÜ KORUYACAĞIZ
JAPONYA/SUGA: HER VATANDAŞA AŞIYI ULAŞTIRACAĞIMIZDAN EMİNİZ
JAPONYA/SUGA: BİZİM EN BÜYÜK MÜCADELEMİZ KORONAVİRÜS
HİNDİSTAN'DA DOLAŞIMDAKİ PARA 11 EYLÜL HAFTASINDA YILLIK %+22.4 (ÖNCEKİ: %+13.0)
Facebookta Paylaş