Rie-Pie/Ergin: Resesyon endişesi değerlemelere yansıyor - bloomberght.com
Re-Pie Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ali Ergin start-up şirket değerlemelerine dair Bloomberg'e yaptığı değerlendirmesinde "Enflasyon yükseldiğinde bunu takiben faizlerin de yükseleceği düşüncesiyle paranın daha güvenli limanlara yönelme ihtiyacıyla değerlemeler de düşüşe geçiyor" dedi.
Re-Pie Potföy Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ali Ergin start-up şirketlerinin değerlemeleri ve girişim sermayesi yatırım fonları hakkında Bloomberg HT’ye açıklamalarda bulundu.

Dünyadaki resesyon endişeleri devam ederken yaşanan süreç şirket değerlemelerine de yansıdı. Son olarak online teslimat şirketi Instacart’ın yatırımcısı Capital Group şirket değerlemesini 24 milyar dolardan 14,7 milyar dolara indirdi.

Resesyon endişesinin değerlemelere ve girişim sermayesi yatırım fonlarına yansıdığını söyleyen Ergin “Malum start-up şirketleri de dünyadaki diğer şirketlerden bağımsız değiller. Makroekonomik koşullar değiştiğinde şartlar da değişiyor. Enflasyon yükseldiğinde bunu takiben faizlerin de yükseleceği düşüncesiyle paranın daha güvenli limanlara yönelme ihtiyacı ile beraber değerlemeler de düşüşe geçiyor.” şeklinde konuştu.


bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/rie-pieergin-2311067Facebookta Paylaş