Siyasi İstikrar İndeksi (S Bilişim Danışmanlık )Modern toplumda kurum, belli politik, kazaî ve idarî işlevlerin ayrışmasının, ayrışmış işlevlerin ayrık halde cevaplanmasının gereğidir. Kurum, modern toplumda, işbölümü, uzmanlaşma ve dayanışmanın kurucu ve zarurî zeminidir. Kurumların biri birilerine üstünlükleri değil işbirlikleri esastır. Anayasamızın Başlangıç kısmı da böylelikledir.

Kurum, devlette, objektivitenin, kurum kurucu (ratio legis) ve işletici akıllarına riayet olarak bağımsızlığın, dinî, ideolojik, kültürel ya da çıkarcı saikların, mübadele yahut türlü al-ver ve ayrıca liyakatsizliğin kamucu hayatı esir etmesinin men edicisidir. Kaide, usul ve kurumların işlevsellik, etkililik, etkinlik ve maliyeti, devlet yönetimi ve performatif idarenin anahtarıdır.

Kurumlar, dört temel vasfa sahiptir; birlik/bütünlükle işler, özerkliklerini korur, esnekliklerini daima güçlü tutar, lider yahut kadro değişimleriyle, nesil / dönem / kriz sair farklı cihetten “yaş” alımlarıyla dikkat çekerler. Değinilen farklı cihetten “yaşlı” kurumlar, daha güçlüdür.

                                  ***
                               Yasal Uyarı
 
  Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.