Suudi Veliaht Prens Selman Çin'e gidiyor


Çin Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman'ın 21-22 Şubat günlerinde Çin'i ziyaret edeceğini açıkladı.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, başkent Beijing'de bugün düzenlenen basın toplantısında, Prens Muhammed bin Selman'ın ziyaret sırasında Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'le de görüşeceğini bildirdi.

Çin-Suudi Arabistan kapsamlı stratejik ortaklık ilişkisinin son yıllarda iyi bir gelişme ivmesi yakaladığını söyleyen Geng, iki ülke arasındaki karşılıklı güven artarken, enerji, altyapı ve uzay gibi alanlardaki işbirliğinden de olumlu sonuçlar elde edildiğini belirtti.

Prens Selman'ın ziyareti esnasında tarafların uluslararası ve bölgesel sorunlar üzerinde fikir alışverişinde bulunacağını ifade eden sözcü, ziyaretin iki ülkenin kalkınma stratejileri arasındaki kenetlenmeyi güçlendireceğini ile Kuşak ve Yol çerçevesinde farklı alanlardaki işbirliğini derinleştireceğini dile getirdi.

Diğer yandan, Prens Selman'ın Çin Başbakan Yardımcısı Han Zheng ile görüşeceği ve ikilinin Çin-Suudi Arabistan Üst Düzey Komitesi'nin üçüncü toplantısına başkanlık edeceği aktarıldı. Toplantının ardından iki ülke arasında bir dizi anlaşma imzalanması da bekleniyor.

Çin Uluslararası RadyosuDiğer Haberler
MOODY'S: ANLAŞMASIZ BREXİT RİSKİ YÜKSEK KALMAYA DEVAM EDİYOR
MOODY'S : İNGİLTERE'NİN MADDE 50'NİN UZATILMASINI TALEP ETME ŞANSI YÜKSELİYOR
ÇİN ÜST DÜZEY MERKEZ BANKASI YETKİLİSİ: BANKACILIK SİSTEMİNDEKİ MEVCUT LİKİDİTE UYGUN YETERLİLİKTE, PİYASA FAİZLERİ İSTİKRARLI OPERASYON YAPIYOR
ÇİN ÜST DÜZEY MERKEZ BANKASI YETKİLİSİ: İHTİYATLI PARA POLİTİKASINDA MERKEZ BANKASININ DURUŞU DEĞİŞMEDİ
ÇİN ÜST DÜZEY MERKEZ BANKASI YETKİLİSİ: ARTAN KONJÖNKTÜR KARŞITI ÖNLEMLERİN ETKİLERİ GÖRÜLÜYOR
ÇİN ÜST DÜZEY MERKEZ BANKASI YETKİLİSİ: MALİ KURUMLARIN KÜÇÜK VE MİKRO FİRMALARI DESTEKLEMEK İÇİN KREDİLERİ HIZLANDIRMASINA REHBERLİK EDECEĞİZ
ÇİN ÜST DÜZEY MERKEZ BANKASI YETKİLİSİ: PARA POLİTİKASININ GEÇİCİ MARJİNAL GELİŞME GÖSTERDİ
İYİ PARTİ İL GENEL MECLİSİ SEÇİMİNE TEK BAŞINA GİRME KARARI ALDI - HABERTÜRK
Facebookta Paylaş