Teknik bülten (İnfo Yatırım)• BİST100 endeksi hafif alıcılı başladığı işlem gününü satıcılı tamamladı. Piyasalarda Pelosi haberleri risk iştahını düşürdü. Çin ile Tayvan arasındaki gerginliğe ABD'nin de müdahil olması ve ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'nin Asya ziyaretinde Tayvan lideriyle görüşecek olması endişeleri artırdı.
• Bugün yurt içi tarafta enflasyon verisi açıklanacak. III. Enflasyon Raporunda yıl sonu enflasyon beklentisinin %60,4'e revize edilmesi ve İstanbul enflasyonun yıllık bazda %99'un üstüne çıkması ile verinin önemi daha da arttı. Temmuz ayı enflasyonun aylık bazda yaklaşık %3 gelmesini beklemekteyiz.
• Jeopolitik belirsizliklerle birlikte endekste global tarafa paralel olarak baskı hissedebiliriz. BİST100 endeksinde 2.673 - 2.698 - 2.715 direnç, 2.630 - 2.613 - 2.588 seviyeleri destek olarak takip edilecek.


 İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 www.infoyatirim.com

                                  ***
                               Yasal Uyarı
 
  Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
JAPONYA'DA JİBUNBK NİHAİ BİLEŞİK PMI TEMMUZ'DA 50.2 (ÖNCEKİ: 50.6)
JAPONYA'DA JİBUNBK NİHAİ HİZMET PMI TEMMUZ'DA 50.3 (ÖNCEKİ: 51.2)
ÇİN'DE CAIXIN HİZMET PMI TEMMUZ'DA TEMMUZ'DA 55.5 (ÖNCEKİ: 54.5)
AVUSTRALYA'DA HİZMET NİHAİ PMI TEMMUZ'DA 50.9 (ÖNCEKİ: 50.4)
AVUSTRALYA'DA BİLEŞİK NİHAİ PMI TEMMUZ'DA 51.1 (ÖNCEKİ: 50.6)
Pelosi'nin Tayvan Parlamentosu'nu yarın ziyaret etmesi bekleniyor -Tayvan resmi merkez haber ajansı
BİST 100 ENDEKSİ BUGÜN % 0,33 GERİLEDİ (2647), TOPLAM GÜNLÜK İŞLEM HACMİ 55 MİLYAR 546 MİLYON TL OLDU
Facebookta Paylaş