Teknik Bülten (Yatırım Finansman Menkul Değerler)

BIST100:
Haftaya zayıf başlayan BİST 100 endeksi gün ortasında sonra artan satış baskısı ile geriledi ve günü %2.19 oranında değer kaybı ile 103.911'den tamamladı.
Dün İç gündemin etkisi ile yurtdışı piyasalardan negatif yönde ayrışma görülen BİST 100 endeksinin bugüne tepki alımları ile başlamasını bekliyoruz.
Gün içinde etkili olabilecek tepki hareketlerinde 104.600'ü ilk ara direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin aşılması halinde ise 105.000'e kadar tepki yükselişin devamı görülebilir. Ancak tepki hareketlerinin güç kazanabilmesi için ilk etapta 105.000'in üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Aksi halde gevşeme eğiminin devamını görebiliriz.
Endekste 103.500 seviyesi ise gün içi ilk destek konumunda olacaktır.


 Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.

                                  ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebookta Paylaş