Teknik Bülten (Ziraat Yatırım)

BIST100: Dün %1,49 oranında düşüş kaydeden endeks 1.421 seviyesinden günü kapattı. Tepki yükselişinde güçsüz bir görüntü sergileyen endekste dünkü hareket sonrasında kısa vadeli grafiklerde dönüş formasyonu (omuz baş omuz) gözleniyor. Formasyon henüz teyit edilmese de göstergelerdeki zayıflık nedeniyle formasyonun işlerlik kazanabileceğini ve 1.435 direnci aşılmadıkça endekste 1.390 seviyesine kadar düşüş görülebileceğini düşünüyoruz.
BIST-30 Nisan Kontratı: Dün yakın desteklerinin altına sarkan kontratta göstergelerde zayıflık devam ederken, tekrar 200 günlük hareketli ortalamanın altına sarkma yaşanabilir. Öne çıkan hedef 1.432 civarında.


Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

                                   ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebookta Paylaş