Teknik Bülten (Ziraat Yatırım)

BIST100: Dün dalgalı bir seyir izleyen endeks günü %0,23 oranında kayıpla 1.414 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi ise 20 milyar TL olarak (son bir aylık ortalama 13,6milyar TL) gerçekleşti. Aylık ortalamanın geçilmesiyle yükselişini ivmelendiren endeks dün 50 günlük ortalaması civarında satışlarla kapattı. Bu ortalamadan gelen satış halihazırda 1.400 seviyesinden bulunan aylık ortalamaya kadar sürebilir. Ancak, olası düşüşlerde bu seviye civarında tekrar alım görülebilir. Ara destek ise 1.407 seviyesindeyken, yukarıda 1.430 ana direnç olarak izlenebilir. Dünkü 20 milyar TL'lik işlem hacminin endekse ilgi açısından olumlu değerlendiriyoruz.

BIST-30 Ekim Kontratı: Yükseliş kanalının altına sarkan kontratta önemli bir destek olarak gözüken 1.520 seviyesine kadar düşüş sürebilir. Ancak, orta vadeli grafiklerde iyileşen göstergelerle birlikte buradan alım görülebilir. Olası düşüşlerde bu seviye civarında alım görülmesi durumunda 1.540 hedef olabilir. Diğer yandan, söz konusu seviyelerin dışında aşağıda 1.512 desteği, yukarıda ise 1.552 direnci izlenebilir.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

                                   ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
BAE PETROL BAKANI: (OPEC+ ÜRETİM POLİTİKASI) PETROL PİYASASINI DENGEDE TUTMAK ÖNEMLİ
GÜNEY KORE'DE KOSPİ ENDEKSİ %1.51 ARTIŞLA 2988,97 PUANDAN KAPANDI
İSVİÇRE'DE ÜRETİCİ/İTHALAT FİYATLARI EYLÜL'DE AYLIK %+0.2 (ÖNCEKİ:%+0.7)
İSVİÇRE'DE ÜRETİCİ/İTHALAT FİYATLARI EYLÜL'DE YILLIK %+4.5 (ÖNCEKİ:%+4.4)
HİNDİSTAN'DA TEFE EYLÜL'DE YILLIK %+10.66 (BEKLENTİ: %+11.10 ÖNCEKİ:%+11.39)
Facebookta Paylaş