Teknik Bülten (Ziraat Yatırım)

BIST100: Dün alıcılı bir görüntü sergileyen endeks günü de %2,78 oranında primle 1.295 seviyesinden kapattı. Son iki işlem gününde yüksek dalga boyu ile hareket eden endekste 1.265 - 1.320 arasında oynaklık devam edebilir. Söz konusu seviyelerin dışında oynaklık daha da artabilecekken, ana destek ve direnç olarak sırasıyla 1.243 ve 1.342 takip edilebilir.
BIST-30 Aralık Kontratı: Tekrar son üç aylık kanalın üst bandına gelen kontratta 1.488 direnç olarak izlenebilir. Kontratın yeni bir yükseliş dalgasına girmesi ve kanal üst bandından anlamlı bir şekilde uzaklaşması için bu seviyenin kırılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu seviyenin kırılması durumunda sırasıyla 1.515 ve 1.535 dirençleri gündeme gelebilir. Diğer yandan, 1.488 seviyesinin kırılamaması ve 1.456 desteğinin altına sarkma yaşanması durumunda kontratta düşüş ivme kazanabilir. Sıralı destekler 1.430 ve 1.410 seviyelerinde.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

                                   ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.