Teknik Strateji Bülteni (Vakıf Yatırım)

BIST-100
" BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Dün 35 milyar TL seviyesini aşan işlem hacmi sonrasında bugün daha sakin bir gün bekliyoruz. 1,450 direnini aşarak hızlanan endekste 1,500 seviyesi hedefleniyor, ancak son yükseliş temkinli iyimser olmamıza neden oldu.
" Bu aşamada kademeli pozisyon azaltarak dalgalanmalara karşı korunmayı öneriyoruz. Yatırımcılara 1,460 seviyesini kısa vadeli zarar-kes seviyesi olarak kabul etmek üzere pozisyonlarını korumalarını öneriyoruz.
Dolar/TL
" Dolar/TL'de aşağı yönlü hareket sürüyor. Teknik olarak alçalan bir kanal görünümü oluşurken, bu aşamada 200 günlük hareketli ortalamanın geçtiği 7.30 seviyesi ilk destek olarak izlenmelidir. Olası yukarı yönlü hareketlerde ise 7.50 ilk direnç olarak takip edilmelidir. Bu seviyenin üzerinde 7.60-7.65 direnç bölgesini takip ediyor olacağız. TL varlıklarda pozitif seyrin devam etmesini bekliyoruz.
" Bugün TCMB PPK toplantı özeti ve dış ticaret dengesi verileri takip edilecek. Önümüzdeki hafta ise Aralık ayına ilişkin enflasyon verileri piyasanın ana gündemi olacak.
Ons Altın
" Dolardaki zayıflık sürmesine rağmen altında yukarı yönlü hareketler sınırlı kalmaya devam ediyor. Teknik olarak henüz alçalan kanal görünümü bozulmuş değil. Yükselişin sürmesi halinde ilk olarak 1.900-1.910 direnç bölgesini takip ediyor olacağız. Bu bölgenin aşılması halinde yukarı yönlü hareketin hızlanması beklenebilir. 1.880-1.870 bölgesi ise kısa vadede destek bölgesi olarak izlenmelidir. 1.870 altına sarkmalarda 1.850 ve 1.810 destek seviyelerini takip ediyor olacağız. Önümüzdeki dönemde aşı ile ilgili olumlu gelişmelerin tekrar gündeme gelmesi ihtimali nedeniyle altın için şimdilik yüksek bir potansiyel görmüyoruz ancak teknik görünümü izlemeye devam edeceğiz

Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.ŞFacebookta Paylaş