TOBB Türkiye E-Ticaret Meclisi Başkanlığı’na Ozan Acar seçildi

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Türkiye’de e-ticaret sektörünü büyütmek ve sektörel işbirliğini sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde kurulan Türkiye E-Ticaret Meclisi başkanlığına Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar, başkan yardımcılığına Modanisa Genel Müdürü Sami Güzel seçildi.

E-ticaret sektörünün öne çıkan kamu-özel sektör diyalog platformu TOBB Türkiye E-Ticaret Meclisi, yeni başkanlık divanını belirledi. Gerçekleşen seçimde Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar Türkiye E-Ticaret Sektör Meclisi’nin yeni başkanı olurken; başkan yardımcılığına da Modanisa Genel Müdür ve Ortağı Sami Güzel seçildi.

Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar, 2 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilen seçimin ardından meclis başkanlığı görevini GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı’dan devraldı.

‘Birlik ve beraberlik içinde çalışacağız’

TOBB Türkiye E-Ticaret Meclisi Başkanı Ozan Acar, şunları söyledi: “E-ticaret sektörü olarak ülkemizin kalkınmasına birçok kanaldan katkı sunuyoruz. Bölgesel kalkınmayı destekliyor, yeni istihdam olanakları ortaya çıkarıyor ve tüketici refahını arttırıyoruz. Dijitalleşmenin sunduğu fırsatlardan tüm şirketlerin ve geniş toplum kesimlerinin faydalanmasını sağlıyoruz. Meclisimizin misyonu, sektörümüzün gelişmesini hızlandırarak, ekonomimize yaptığımız katkıları arttırmak. Bu misyonu, özel sektörün çatı kuruluşu TOBB’un bünyesinde, kamu kurumlarımızla işbirliği içinde ve sektörde ortak aklı hakim kılarak yerine getireceğiz. Sayın Öget Kantarcı’ya ve önceki dönem başkanlık divanına görev yaptıkları süre boyunca gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de yine hep birlikte sektörümüz için çalışmaya devam edeceğiz.”Diğer Haberler
HONG KONG'DA HANG SENG ENDEKSİ YÜZDE 0.5 DÜŞÜŞLE 25007,60 PUANDAN KAPANDI
VDMA: ALMANYA'DA MÜHENDİSLİK SİPARİŞLERİ TEMMUZ'DA YILLIK %-19.0
VDMA: ALMANYA'DA YURT İÇİ MÜHENDİSLİK SİPARİŞLERİ TEMMUZ'DA YILLIK %-15.0
VDMA: ALMANYA'DA YURT DIŞI MÜHENDİSLİK SİPARİŞLERİ TEMMUZ'DA YILLIK %-21.0
FAO'NUN DÜNYA BUĞDAY STOK TAHMİNİ 282.2 MİLYON TON (ÖNCEKİ TAHMİN: 283,8 MİLYON TON)
FAO GLOBAL BİTKİSEL YAĞ FİYATLARI ENDEKSİ AĞUSTOS'TA AYLIK % +5.9 (TEMMUZ'DA: +7.6%)
FAO'NUN DÜNYA PİRİNÇ ÜRETİM TAHMİNİ 509,2 MİLYON TON (ÖNCEKİ TAHMİN: 509,2 MİLYON TON)
FAO'NUN DÜNYA PİRİNÇ STOK TAHMİNİ 181.2 MİLYON TON (ÖNCEKİ TAHMİN: 182,2 MİLYON TON)
TCMB, 01.10.2020 vadeli 10.00 milyar TL tutarlı repo ihalesi açtı
Facebookta Paylaş