Trump ve Biden bu akşam son kez TV'de karşı karşıya gelecekler

Amerika'nın Sesi internet sitesinde yayınlanan haber aşağıda bulunuyor:

ABD’de 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimi öncesi ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhuriyetçi Parti adayı Joe Biden, bu akşam son kez TV ekranında karşı karşıya gelecekler.

İki aday Eylül ayında ilk kez karşı karşıya geldikleri 90 dakikalık TV tartışmasında sık sık birbirlerini sözlerini kesmişlerdi. Özellikle ABD Başkanı Donald Trump’ın sık sık Demokrat aday Biden’ın konuşmasının arasına girmesi eleştirilere neden olmuş ve o yayın bugüne kadar ki en kötü başkan adayları tartışma program olarak değerlendirilmişti.

Bu kez benzer bir durumun yaşanmaması için iki adayın yayın esnasında konuşma süreleri dışında mikrofonları kapalı olacak. Adaylar moderator tarafından kendilerine yöneltilen sorulara 2 dakika içerisinde yanıt verecekler. Konuşan aday dışındaki kişinin mikrofonu kapalı olacağı için birbirlerinin sözünü kesme şansları olmayacak. ABD Başkanı Donald Trump, mikrofonların kapalı olması uygulamasından hoşlanmadığını dile getirdi. Corona virüsü salgını nedeniyle adayların kürsülerinin önünde şeffaf plastik bir ayırıcı da buluncak.

Programın moderatörlüğünü NBC News kanalında Kristen Welker yapacak.

Başkan adayları aslen 3 TV tartışma programında karşı karşıya geliyorlar. Ancak yapılması planlanan bir önceki program ABD Başkanı Donald Trump’ın COVID-19 testinin pozitif çıkması üzerine iptal edildi. ABD Başkanı Trump, testin pozitif çıkmasının ardından tedbiren 3 gece hastanede kalmıştı. Bu sebeple yayının online olarak yapılması teklif edilmiş ancak Başkan Trump bu yöntemi kabul etmemişti.
  
 Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.amerikaninsesi.com/a/trump-ve-biden-bu-aksam-son-kez-tv-de-karsi-karsiya-gelecekler/5631268.htmlDiğer Haberler
İNGİLTERE/SUNAK: AÇILMASI NET FAKAT SIKINTIDAKİ İŞLETMELERİN DAHA FAZLA DESTEĞE İHTİYACI VAR
ALİYEV: ERMENİLER DAĞLIK KARABAĞ DA KÜLTÜREL OTONOMİ KURABİLİR-NTV
YUNANİSTAN/IOBE: YUNANİSTAN EKONOMİSİNİN GELECEK YIL %4.0-%4.5 CİVARINDA BÜYÜMESİ BEKLENİYOR
İNGİLTERE/SUNAK: TEŞVİKLE İLERLEYECEĞİZ
ALİYEV: AZERBAYCAN, DAĞLIK KARABAĞ'A BARIŞ GÜCÜ GÖZLEMCİLERİ VE ASKERLERİ YERLEŞTİRİLMESİNE KARŞI DURMUYOR ANCAK KENDİ KOŞULLARIMIZ VAR
İNGİLTERE MALİYE BAKANLIĞI : SUNAK, GELECEK AYLARDA İSTİHDAMI VE İŞLETMELERİ KORUMAK İÇİN EK TEŞVİLK OLUŞTURUYOR
YUNANİSTAN/IOBE: YUNANİSTAN EKONOMİSİNIN TEMEL SENARYOYA GÖRE BU YIL %8 DARALMASI BEKLENİYOR
LÜBNAN'DA HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİ ESKİ BAŞBAKAN HARİRİ'YE VERİLDİ
KREMLİN: DAĞLIK KARABAĞ SORUNUNDA TEK YOL BARIŞÇI BİR ÇÖZÜM
BOE/HALDANE: GLOBAL TEDARİK KANALLARI VE TİCARET ÖRGÜSÜNÜN YENİDEN ŞEKİLLENMESİ OLASI
Facebookta Paylaş