Türkiye'nin Rusya Büyükelçisi: Türkiye 1 Haziran'a kadar Rusya ile uçuşlarını yeniden başlatmaya hazır olacak - TASS

Türkiye'nin Rusya Büyükelçisi Mehmet Samsar, Rus TASS haber ajansına verdiği demeçte, Türkiye'nin 1 Haziran'a kadar Rusya ile uçuşlarına devam etmeye hazır olacağını söyledi.

 Samsar, görevin ülkede aşılama ve karantina tedbirleri yoluyla "önümüzdeki yaz sezonuna kadar Türkiye'deki COVID-19 vakalarının sayısını ve epidemiyolojik durumu kısa sürede normalleştirmek" olduğunu söyledi. Büyükelçi, "Bu konuda şimdiden olumlu sinyaller alıyoruz." dedi.

"15 Nisan'da 61.400 olan enfeksiyon sayısı, alınan titiz önlemler sayesinde 3 Mayıs'ta 24.733'e geriledi." diyen Mehmet Samsar, bu rakamın önümüzdeki haftalarda daha da düşeceğini sözlerine ekledi.

Büyükelçi, "1 Haziran'dan itibaren uçuşları yeniden başlatmak ve Rus dostlarımızı yaz sezonu boyunca güvenli bir şekilde kabul etmek için, şu anda ilgili Rus acenteleriyle her düzeyde temasları sürdürüyoruz." dedi.

 Rusya, yeni bir koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye ile normal hava hizmetini 15 Nisan'dan 1 Haziran'a kadar sınırladı. Karşılıklı olarak uçuş sayısı haftada ikiye düşürüldü.Facebookta Paylaş