TÜSİAD ve Dostluk Grubu işbirliği ile "Türkiye – Çin İş Forumu" toplantısı bugün gerçekleşecek

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

TÜSİAD ve Dostluk Grubu işbirliği ile Çin'in Shaanxi Eyaleti'nden Türkiye'yi ziyaret eden üst düzey hükümet temsilcilerinin ve farklı sektörleri temsil eden üst düzey yöneticilerden oluşan geniş bir iş heyetinin katılımıyla “Türkiye - Çin İş Forumu” düzenlenecek.
 
TÜSİAD ve Dostluk Grubu işbirliği ile “Türkiye - Çin İş Forumu” toplantısı 5 Kasım Salı günü 14:00-18:00 saatleri arasında İstanbul Elite World Europe Hotel'de gerçekleşecek.
 
Shaanxi Eyaleti'nden Türkiye'yi ziyaret eden üst düzey hükümet temsilcilerinin ve geniş bir iş heyetinin katılımıyla gerçekleşecek olan etkinliğin açılış konuşmaları TÜSİAD Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Kaleağası, Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Avcı, Çin Ekonomik İşbirliği Merkezi Başkan Yardımcısı Liu Jinghua, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, ÇKP Merkezi Komitesi Üyesi, ÇKP Shaanxi Eyaleti Genel Sekreteri Hu Heping, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Burhan Kayatürk tarafından yapılacak.
 
Açılış konuşmalarının ardından Çinli Xi'an FuYan Mobile Energy Co., Ltd. ve Shaanxi Yijie Industrials Holding Group Co., Ltd. ile Ahlatcı Holding arasında bir işbirliği anlaşması imzalanacak.
 
Toplantıda ikili ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi bağlamında TÜSİAD Çin Network Başkanı Korhan Kurdoğlu'nun da panelist olarak yer alacağı “Türkiye Çin Ekonomik İlişkileri Işığında Kuşak ve Yol Girişimi” temalı bir panel düzenlenecek.
 
Panelin ardından network etkinliğine geçilecek. Heyette finans, teknoloji, sanayi, turizm, havacılık, otomotiv gibi pek çok farklı sektörden üst düzey yöneticiler yer alacak.Diğer Haberler
ADECCO CEO'SU : FRANSA VE İNGİLTERE'DE İŞE ALIMLAR ÜZERİNDE BELİRSİZLİĞİN AĞIRLIĞI ARTIYOR
FRANSA2DA BÜTÇE DENGESİ EYLÜL SONUNDA -109.0 MYR EURO
TKYB GM ÖZTOP: HEDEFİMİZ BÜYÜK HALKA ARZLAR YAPMAK- BLOOMBERG HT
ALBAYRAK: ALTIN TAHVİLİ VE ALTINA DAYALI SUKUK İHRAÇLARIYLA TARİHİ BİR REKORA ULAŞTIK- BLOOMBERG HT
İSVEÇ'TE HİZMET SEKTÖRÜ PMİ EKİM'DE: 49.5 (ÖNCEKİ:49.8)
TKYB GM ÖZTOP: ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE HALKA ARZLAR OLMAK ÜZERE FARKLI ALANLARDA ROL ALACAĞIZ - BLOOMBERG HT
UBS : ARZ TARAFINDA, OPEC DIŞI ÜLKELERİN ARZININ GELECEK YIL 1.Ç8 MLN VARİL/GÜN BÜYÜMESİ BEKLENİYOR
UBS : PETROL FİYATLARININ , İYİLEŞEN PETROL TALEBİ ARTIŞI İLE 2020'NİN İKİNCİ YARISINDA TOPARLANMASI BEKLENİYOR
Facebookta Paylaş