Uluslararası Piyasalar - Günlük FX Teknik Analiz Raporu (İş Yatırım)

Haftanın son işlem gününde piyasalar ABD tarafında açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisine odaklanacak. Hem Dolar endeksinin hem de ABD 140 yıllık tahvil getirisinin hareketine yön verebilecek olan veride piyasa beklentisi zayıf ve 50K seviyesinde. İstihdam verisi ile beraber saatlik ücretler de oldukça önemli olacak.
o CFTC verilerinde Euro long pozisyonların hala çok yüksek olması ve daha fazla teşvik beklentilerinin daha önce fiyatlanmasıyla beraber dolar endeksindeki kazanımlar EURUSD paritesini baskılıyor ve parite 1.2250 seviyelerinden işlem görmekte. Düzeltme hareketinin devamı durumunda 1.2230 ve 1.22 seviyeleri kısa vadede takip edilecek destek noktaları olarak öne çıkıyor.
o Altın tarafında ise zayıf seyir sürüyor ve yaklaşık $5 kayıpla $1908 seviyelerinden işlem görmekte. $1910 seviyesi değerli metal için önemli bir destek noktası ve kapanış bazında da kırılması satış baskısını hızlandırabilir. $1893 seviyesindeki 100 günlük ortalama ve $1870 seviyesindeki 50 günlük ortalama altın için satış baskısının devam etmesi durumunda takip edilecek destek noktaları olacaktır.
o G10 para birimleri arasında dolara karşı sadece GBP az da olsa artıda seyrediyor ve GBPUSD paritesi 1.3580 seviyelerinden işlem görmekte. 1.36 ve 1.3623 seviyeleri takip edilecek direnç noktaları olacaktır ancak ulusal karantina sonrasında negatif faiz beklentisinin artması paritenin yönü konusunda belirleyici olacaktır.İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 www.isyatirim.com.tr

                                 ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebookta Paylaş