Uluslararası Piyasalar - Günlük FX Teknik Analiz Raporu (İş Yatırım)

ABD-Çin gerginliğin yeniden tırmanması, Brexit görüşmelerinde sonuca ulaşılamaması ve artan vaka sayıları piyasalara yön vermeye devam ediyor. Brexit görüşmelerinde anlaşma olmazsa anlaşmasız ayrılığın gerçekleşeceği ve görüşmelerin 2021 yılında devam etmeyeceği açıklanırken GBPUSD paritesi de 1.34 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlayamadı ve 1.3340 seviyelerinden işlem görmekte. 1.33 ve 1.3250 seviyesi gün içerisinde takip edilecek destek noktaları olarak öne çıkıyor.
• CFTC verilerinde uzun pozisyon sayısı hala çok yüksek ve EURUSD paritesinin yukarı yönlü hareketini sınırlandırıyor. 1.21 üzerinde seyreden parite için 1.2070 ve 1.2030 seviyeleri gün içerisinde takip edilecek destek noktaları olacaktır.
• Teşvik paketi haberleri ve artan vaka sayılarına ek olarak ABD-Çin gerginliği altının yukarı yönlü hareketine devam etmesine neden oluyor. $1866 seviyelerinden işlem gören altın için $1878 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalama takip edilecek ilk direnç noktası olarak öne çıkıyor.
• Gümüş tarafında da 24.12 seviyesinde bulunan 50 günlük ortalamanın kırılmasının ardından kazanımlar hızlandı ve 24.60 direnci test ediliyor. 24.60 seviyesinin kapanış bazında kırılması durumunda yukarı yönlü hareket hızlanacak ve 25.07 seviyesinde bulunan 100 günlük ortalama gündeme gelecektir


İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 www.isyatirim.com.tr

                                 ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
ÇİN MENŞEİLİ SINOVAC AŞISININ İLK ARAŞTIRMALARDA %97 ETKİLİ OLDUĞU BELİRTİLİYOR -BN - BLOOMBERG HT
İSO TÜRKİYE İHRACAT İKLİMİ ENDEKSİ KASIMDA 48,9’A GERİLEDİ
Merkez Bankası'nca açıklanan rezerv verilerine göre bugün piyasa 22426,2 milyon TL ekside
Merkez Bankası'nca açıklanan verilere göre bankaların serbest depoları toplamı 23072,4 milyon TL
ALMAN HÜKÜMETİ VE EYALETLERİ BU HAFTA COVİD-19 ÖNLEMLERİNİ SIKILAŞTIRMAYI MÜZAKERE EDECEK -RBB
Facebookta Paylaş