Uluslararası Piyasalar - Günlük FX Teknik Analiz Raporu (İş Yatırım)

Ekonomik veri takvimi oldukça sakin, ABD tarafında açıklanacak olan Empire imalat verisi ile Kasım ayına ait sanayi üretimi gün içerisinde takip edilecek veriler konumunda. 2 günlük FED toplantısı bugün başlıyor ve yarın 22:00'da faiz kararı açıklanacak. Piyasalar toplantıdan önemli bir değişiklik beklemiyor.
o Brexit görüşmelerinin devam etmesine yönelik karardan sonra hızla yönünü yukarı çeviren GBP paritesi dün kritik 1.3450 direnci test etti ancak kalıcı olarak kıramadı. 1.3340 seviyesinden işlem gören parite için olası anlaşma haberiyle beraber yukarı yönlü hareket tekrar hızlanacak ve 1.3450 gündeme gelecek en önemli direnç noktası olacaktır. Öncesinde ise 1.34 ve 1.3425 gün içerisinde takip edilecektir.
o FED toplantısı ve tatil dönemi öncesinde EURUSD paritesi oldukça sakin ve 1.2145 seviyelerinden işlem görmekte. 14 günlük RSI indikatörü hala 68 seviyelerinde ve aşırı alım bölgesine hala çok yakın. 1.2175 ve 1.22 seviyeler parite için takip edilecek direnç noktaları olarak öne çıkıyor.
o Hem karantina önlemlerinin sertleşmeye devam etmesi hem de ABD'de teşvik paketinin sunulması değerli metallerde yukarı yönlü hareketi tetikliyor. Altın yaklaşık $15 primle $1840 seviyesinin üzerine çıkarken $1850 ve $1859 seviyeleri gün içerisinde takip edilecek direnç noktaları olacaktır.İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 www.isyatirim.com.tr

                                 ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
KASIM AYINDA MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE GELİRLERİ 109,7 MİLYAR TL, GİDERLERİ 96,3 MİLYAR TL - HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI
MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE DENGESİ OCAK-KASIM DÖNEMİNDE -132,1 MİLYAR TL - HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI
OCAK-KASIM DÖNEMİNDE MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE GELİRLERİ 931,9 MİLYAR TL, GİDERLERİ 1 TRİLYON 64 MİLYAR TL - HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI
BÜTÇE DENGESİ KASIM AYINDA 13,4 MİLYAR TL FAZLA VERDİ, ÖNCEKİ 4,9 MİLYAR TL AÇIK - BLOOMBERG HT
TCMB, 22.12.2020 vadeli 52.00 milyar TL tutarlı repo ihalesi açtı
İSVİÇRE'DE ÜRETİCİ/İTHALAT FİYATLARI KASIM'DA AYLIK %-0.1 (ÖNCEKİ:%+0.2)
İSVİÇRE'DE ÜRETİCİ/İTHALAT FİYATLARI KASIM'DA YILLIK % -2.7 (ÖNCEKİ:%-2.9
Facebookta Paylaş