USD/TRY & EUR/TRY Analizi (İntegral Yatırım Menkul Değerler )

Global piyasalarda, risk algısının hala dinmemesi fiyatlamalar üzerinde de baskı kurmaya devam ediyor. Gelişmekte olan ülke para birimlerinde, Rus Rublesinin bugünde Dolar karşısında en zayıf para birimi olması, TL varlıklardaki seyri de olumsuz etkiliyor. Gelişmekte olan ülke piyasalarında da huzursuz bir tablonun olduğunu gözlemliyoruz. Hafta sonu, ABD, Fransa ve İngiltere ile Suriye’ye bir hamle gerçekleştirdi ve yeni haftada bu gelişmeye rağmen çok agresif bir fiyatlama görmedik. Ancak, buna rağmen baskının sürüyor olması piyasaları rahatsız ettiği için sağlıklı bir tablodan bahsetmek zor. Dolayısıyla, piyasaları rahatlatacak bir haber almadığımız müddetçe kurlarda da oynaklığın sürebileceğini bekleyebiliriz. Veri takvimi açısından, bugün Türkiye’den ve ABD’den gelen verilerin bir hareket yaratmadığı dikkat çekiyor. Aslında, bu durum sürpriz değil çünkü son günlerde haber bazlı hareketler izlediğimiz için piyasalar verileri ikinci plana atmış durumda. Bu sebeple, bir süre daha olası haber akışlarına karşı dikkatli olunmasında yarar var.
USD/TRY
Teknik Analiz: USD/TL kuru sabah saatlerinden bu yana 4.0840-4.12 aralığında izleniyor. Kur, 4.10 seviyesinin üzerinde kaldığı müddetçe yukarı yönde tepkisini sürdürmek isteyebilir. Buna karşın, zaman zaman 4.10 altı deneme hareketlerini de yapmasına karşın en fazla 4.07 seviyesine doğru geri çekilmeler izleniyor. Kurun daha da rahatlayabilmesi için 4.05 altı kapanışlara ihtiyacı olduğunu belirtmekte fayda var.
Destekler: 4.05 / 4.00
Dirençler: 4.10 / 4.13 / 4.26
EURTRY
Teknik Analiz: EURTRY kuru yükselen kanal içerisindeki yatay seyrini sürdürüyor. Kur için aşağıda 5.0290 ve yukarıda en yakın direnç 5.0940 seviyesinden geçmekte. Bu iki seviyenin altına veya üzerine doğru hamlesinde zayıf kaldığı müddetçe kuru 5.0290-5.0940 aralığında bir süre izleyebiliriz.
Destekler: 5.05 / 5.0290 / 5.00
Dirençler: 5.0940 / 5.08 / 5.1135

 İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 www.integralmenkul.com.tr

                                   ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Diğer Haberler
TCMB'nin 1 ay vadeli 150.00 milyon dolar tutarlı TL uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalesinde teklif 260.00 milyon dolar
Bankaların bugün TCMB'nin geç likidite imkanından 12,75 faiz ile kullandığı miktar 30.85 milyar TL
Bankaların bugün TCMB'nin geç likidite imkanından 12,75 faiz ile kullandığı miktar 8.70 milyar TL
TCMB, 1 ay vadeli, 150.00 milyon dolar tutarlı, TL uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalesi açtıı
RUSYA EKONOMİ BAKANLIĞI: RUSYA'DA ENFLASYONUN NİSAN AYINDA YILLIK %+2.3 - %+2.6 CİVARINDA OLMASI BEKLENİYOR
Facebookta Paylaş