VİOP - BİST 30 Teknik Analiz Bülteni (Yapı Kredi Yatırım)2,700 desteği tepki denemelerini sürdürecek...

3,060 hedef direnç noktasının oluşturduğu kısa vadeli aşağı trendini sürdüren Endeks 30 Ağustos Kontratında, geçtiğimiz hafta devam eden satıcılı seyrin 2,700 hedef desteğini koruma çabasında hareketlendiğini gözlemliyoruz.
Hafta içerisinde yaşanacak geri çekilmelerde 2,700 seviyesini ilk önemli destek noktası olarak izlemeyi sürdürüyoruz. Kontratta son dönemde oluşan sert satış baskısının 2,700 hedef desteği üzerinde karşılanmasıyla birlikte tepki denemelerinin etkisini sürdüreceğini düşünüyoruz. Bu durumda ilk etapta 2,850 ara direncini aşma denemeleri oluşacaktır. Ancak endeksin yukarı ataklarında güç kazanabilmesi için 2,850 ara direncinin aşılması gerekiyor. Bu durumda ise 2,950 ve 3,000 seviyelerini test edecek yukarı eğilim gündeme gelecektir.
Dolayısıyla piyasada şu aşamada 2,700 üzerindeki seyri tepki yönünde izliyoruz. Endeksin yeni bir yükseliş hareketine başlaması ise 2,850 üzerinde gündeme gelecektir.
Destekler: 2,750-2,700- 2,650 / Dirençler: 2,800- 2,850- 2,900
                                                                                                        
Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.ykyatirim.com.tr

***
                 Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebookta Paylaş