VİOP Bülten (Ata Yatırım Menkul Kıymetler)


• Ağustos vade endeks sözleşmeleri 60 dakikalık grafiğinde görüldüğü üzere dün gelen alımlar ile düşüş trendinin direnç noktasını kırarak yükselişlerini sürdürmüştür.
• Sözleşmelerin yeni güne yatay açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından yükselişlerin devam etmesi için 120,000 direnç noktasının kırılması gerekmektedir. 120,000 seviyesinin üzerine çıkması durumunda 121,000 direnç noktasına kadar yükselişlerini sürdüreceğini düşünüyoruz.
• Sözleşmeler de yükselişlerin kalıcı olması için 122,500 direnç noktasını kırması gerekmektedir. Olası geri çekilmeler yaşanması durumunda 119,000 destek noktasını takip edeceğiz. 119,000 seviyesinin altına sarkmadığı sürece geri çekilmeler sınırlı kalacaktır.
• VİOP günlük bültenin devamını ekte bulabilirsiniz.
                                                                                                          

Murat Barışık
 Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
 www.atayatirim.com.tr/
  

                                  ***
                               Yasal Uyarı
 
 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.